Rynek krajowy
To będzie sezon drogich grzybów?
2018-09-13 12:08
Susza w lasach, grzybów jak na lekarstwo. Zapowiada się ciężki sezon dla grzybiarzy i dla amatorów tej potrawy.
czytaj dalej
Małopolska – która kapusta tanieje?
2018-09-13 11:49
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku kapust w województwie małopolskim?
czytaj dalej
Jasne winogrona jeszcze tańsze?
2018-09-13 11:10
Ceny winogron z Włoch ulegają ciągłym fluktuacjom. Każdy kolejny tydzień przynosi kolejne zmiany. Ten tydzień pod tym względem także nie zawiódł.
czytaj dalej
Kujawy – z korzeniowych przede wszystkim marchew
2018-09-13 10:50
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku warzyw korzeniowych w woj. kujawsko - pomorskim?
czytaj dalej
To susza winna jest drożyźnie?
2018-09-12 18:12
Warzywa i owoce drożeją przez suszę czy przez chciwość handlowców? O sytuacji na rynku rolnym opowiada Prezes Rënk, na łamach radiogdansk.pl.
czytaj dalej
Kończy się sezon fasolki szparagowej
2018-09-12 17:00
We wrześniu kończy się obrót fasolką szparagową w dużym hurcie. Jaki był sezon 2018 dla tego warzywa.
czytaj dalej
Kapusta pekińska – a jednak nie poszło dalej
2018-09-12 15:00
Do końca sierpnia bieżącego roku sytuacja cenowa na hurtowym rynku kapusty pekińskiej do złudzenia przypominała tę sprzed trzech lat. Jednak wrzesień przyniósł odmianę trendu.
czytaj dalej
Co skupują i po ile?
2018-09-12 14:16
Dziś, w środę, firmy z woj. łódzkiego kupują jabłka eksportowe w następujących cenach:
czytaj dalej
Polacy z apetytem na mrożonki. Rośnie zainteresowanie e-sklepami ze zdrową żywnością
2018-09-12 13:00
Rynek mrożonych produktów rośnie w Polsce jak na drożdżach. Polacy kupują rocznie już 92 mln kg mrożonej żywności, przeznaczając na nią około 770 mln zł. Blisko 70 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju używa mrożonych warzyw i owoców do przygotowywania posiłków. Jednocześnie wzrasta zainteresowanie zakupami spożywczymi w sieci – co piąty konsument kupuje żywność online. Trend sprzedaży produktów spożywczych przez internet oraz rosnąca popularność mrożonek przyczynia się także do powstawania coraz większej ilości e-sklepów oferujących tego typu produkty.
czytaj dalej
Podaż malin kurczy się w oczach
2018-09-12 12:10
Sytuacja na rynku malin zmienia się z tygodnia na tydzień. Podaż owoców powoli się kurczy, a ceny? Jakie obecnie obowiązują ceny malin? Czy przemysł malinowy jest jeszcze skupowany?
czytaj dalej
Łódzkie – stałe trendy w handlu korzeniowymi
2018-09-12 11:55
Jak kształtują się ceny warzyw korzeniowych na hurtowym rynku w województwie łódzkim?
czytaj dalej
Ceny śliwek wciąż są niskie?
2018-09-12 11:00
Handel śliwkami trwa. Koniunktura na rynku pozostaje jednak bardzo nieciekawa. Owoców jest wysoka, natomiast ceny dalekie są akceptowalnych dla producentów.
czytaj dalej
Buraki ćwikłowe cenowym autsajderem
2018-09-11 17:00
Sytuacja cenowa na hurtowym rynku buraków wyraźnie odbiega od tego, co dzieje się z cenami innych warzyw, choćby marchwi.
czytaj dalej
Red Jonaprince – skończyło się eldorado?
2018-09-11 16:10
Jeszcze kilka lat temu Red Jonaprince należał do odmian „pożądanych”. Dziś sytuacja jest już inna a status jabłek popularnie zwanych Prince nie jest już tak prestiżowy.
czytaj dalej
Ile za jabłka eksportowe?
2018-09-11 14:10
Dziś, we wtorek, w woj. lubelskim jabłka na eksport skupowane są w następujących cenach:
czytaj dalej
ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ FRESH MARKET TERAZ!
2018-09-11 12:40
Odbywający się w tym roku po raz 11, Fresh Market jest najważniejszym w Polsce wydarzeniem B2B na rynku świeżych owoców, warzyw i kwiatów organizowanym w formule kupieckiego centrum handlu.
czytaj dalej
To był trudny sezon dla producentów owoców
2018-09-11 12:03
Kampania na owoce „sezonowe” już się skończyła. Nie było w tym roku praktycznie gatunku, który pozwolił plantatorom przyzwoicie zarobić.
czytaj dalej
Łódzkie – więcej kapusty
2018-09-11 11:50
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku kapust w województwie łódzkim?
czytaj dalej
Popyt na gruszki wciąż wysoki
2018-09-11 11:09
Skup gruszek trwa. Zainteresowaniem cieszą się zarówno owoce deserowe, w tym na eksport, jak i owoce przemysłowe. A jakie obowiązują ceny?
czytaj dalej
Centrum kraju – co z cenami cebuli?
2018-09-11 10:50
Jaka jest sytuacja na hurtowym rynku cebuli Wielkopolski, Kujaw i woj. łódzkiego?
czytaj dalej



