Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Cena cebuli w Uzbekistanie przekroczyła 4-krotnie poprzedni rekord

2023-01-24 20:00
Źródło: East-fruit.com

Według analityków EastFruit, średnie ceny hurtowe cebuli w Uzbekistanie zaktualizowały kolejny rekord. Od 20 stycznia 2023 roku sięgają one 8 000 UZS za małe partie hurtowe. Jest to cztery razy drożej niż poprzednia rekordowa cena cebuli w tym okresie, która została ustanowiona w zeszłym roku.

Ceny hurtowe cebuli wzrosły o jedną trzecią w ciągu tygodnia i o 60% w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Przypominamy, że po tym jak duże ilości cebuli przechowywanej w niewłaściwych warunkach przez rolników i handlowców z Uzbekistanu zamarzły podczas nienormalnie niskich temperatur, ogromny niedobór cebuli doprowadził do gwałtownego wzrostu cen.

Czytaj także: Ceny cebuli wzrosły najbardziej wśród cen warzyw w Uzbekistanie

Więcej. Przejdź do artykułu

East-fruit.com
East-fruit.com

EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej. 


Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem