Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Mołdawia gwałtownie zwiększyła wywóz winogron stołowych do UE, ale zależność od rynków byłej WNP pozostaje wysoka

2023-01-27 00:00
Źródło: East-fruit.com

Przedstawiciele Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Winogron z Mołdawii zauważyli, że w 2022 roku eksport winogron stołowych z Mołdawii do Rumunii wzrósł prawie dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksport mołdawskich winogron do Polski wzrósł jeszcze szybciej - w 2022 roku potroił się w porównaniu do 2021 roku. Wielkość eksportu winogron stołowych z Mołdawii do Rumunii wzrosła do imponujących 21 tys. ton, a do Polski osiągnęła 4,5 tys. ton.

Ponad 1 tys. ton mołdawskich winogron trafiło również na Łotwę osiągając 1,6 tys. ton, podczas gdy w poprzednich latach nie przekraczało to stu ton. Te trzy pierwsze kraje odpowiadały za prawie 90% eksportu winogron stołowych z Mołdawii do UE.

Więcej. Przejdź do artykułu

East-fruit.com
East-fruit.com

EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej. 


Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem