Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Wykorzystanie jabłoni odmiany Idared jako drewna opałowego jest w Mołdawii bardziej opłacalne niż uprawa jabłek

2023-01-25 20:00
Źródło: East-fruit.com

Przez ostatnie pięć-sześć lat Mołdawia zmniejszała powierzchnię jabłoni co roku o kilkaset hektarów. O ile w Mołdawii było 53 tys. ha sadów jabłoniowych to w 2017 roku łączna powierzchnia zmalała do 49 tys. ha. Dokonywano również nowych nasadzeń, ale tempo rozwoju nowych sadów jabłoniowych było wolniejsze niż proces wykorzeniania.

Zgodnie z "Narodową strategią rozwoju produkcji owoców w Mołdawii do 2025 roku" kraj planuje dalsze zmniejszenie powierzchni pod sadami jabłoniowymi do 42 tys. hektarów. Ministerstwo Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Mołdawii (MAFIM) chce uwolnić ziemię z zaniedbanych, starych i nieproduktywnych plantacji i dlatego obiecało zwiększyć dotacje na wykarczowanie starych sadów do 10 tys. MDL za ha (526 USD). Jednak związki producentów rolnych nie spieszą się z promowaniem wyrywania, gdyż obawiają się masowego spadku powierzchni sadów jabłoniowych.

Więcej. Przejdź do artykułu

East-fruit.com
East-fruit.com

EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej. 


Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem