Gwatemala wypiera Filipiny z pozycji drugiego największego eksportera bananów na świecie w 2022 roku
Gwatemala pozbawiła Filipiny pozycji drugiego największego eksportera bananów na świecie w zeszłym roku, kończąc czteroletnie panowanie azjatyckiego kraju, który walczył o utrzymanie swojego udziału w kluczowych rynkach w obliczu ostrej konkurencji ze strony producentów z Ameryki Łacińskiej. Według najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, Gwatemala wyeksportowała łącznie 2,467 mln ton (MT) bananów
.
FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.