Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Pamięć stresu u roślin może być kluczem do wyhodowania upraw odpornych na choroby

2023-03-08 00:00
Źródło: Freshplaza.com

Mechanizm, dzięki któremu rośliny mogą rozwijać długotrwałą odporność na stres, został odkryty przez naukowców z University of Sheffield.

Stres biotyczny doświadczany przez rośliny może przybierać formę ataków owadów roślinożerców lub patogenów wywołujących choroby. W uprawach przeznaczonych do produkcji żywności stres ten stanowi istotne zagrożenie dla plonów i obecnie zarządza się nim za pomocą

>.

Więcej. Przejdź do artykułu

Freshplaza.com
Freshplaza.com

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.

FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem