Antyinflacyjny kwartał, pierwsze oznaki ożywienia konsumpcji w październiku
Dane opublikowane przez Istat dotyczące sprzedaży detalicznej, zarówno żywności, jak i artykułów nieżywnościowych, za wrzesień pokazują tendencyjny wzrost wartości o +1,3%, co odpowiada spadkowi wolumenu o -4,4%.
Choć wrześniowe dane nadal potwierdzają słabą sytuację w zakresie wydatków konsumenckich, pierwsze pozytywne sygnały odnotowano w październiku, od
Do października, kiedy to sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,3%.

Italiafruit News to włoski serwis informacyjny dedykowany profesjonalistom z branży owocowo-warzywnej. IFN dostarcza niezwykle wartościowych informacji dla całego łańcucha wartości przemysłu owocowo-warzywnego, od produkcji do dystrybucji i technologii, dostarczając nie tylko bieżące wiadomości, ale także ekskluzywne raporty i analizy dla lepszego zrozumienia branżowych trendów i zmian.