Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Czy jest szansa na wzrost cen jabłek przemysłowych?

2023-01-23 21:00
Źródło: Ogrodinfo.pl

Sadownicy pytają: czy wzrosną ceny jabłek przemysłowych? W najbliższych tygodniach wiele zależeć będzie od dwóch głównych czynników.

Kluczowym zagadnieniem w kwestii jabłek przemysłowych w niedalekiej przyszłości są po pierwsze ceny gazu. Te spadły w kontaktach na luty i marzec poniżej poziomu sprzed wybuchu wojny na Ukrainie. W teorii daje to „przestrzeń” do podnoszenia cen skupu. Branża przetwórcza doświadczyła znaczącego wzrostu kosztów produkcji jesienią. Chodzi o prąd i gaz. Wówczas ceny gazu były rekordowo wysokie. Jednak stawki na kontraktach terminowych sukcesywnie spadają, w wraz z nimi spadają również koszty produkcji koncentratu jabłkowego.

Więcej. Przejdź do artykułu

Ogrodinfo.pl
Ogrodinfo.pl

Ogrodinfo.pl to polski portal, który jest skarbnicą wiedzy dla profesjonalistów i pasjonatów ogrodnictwa. Znajdziemy tutaj niezwykle przydatne informacje dotyczące ochrony roślin, agrotechniki i nawożenia, które pozwolą na lepsze rozumienie różnych obszarów ogrodnictwa.

Sadownictwo w Ogrodinfo.pl to źródło rzetelnych informacji dla sadowników, dzięki któremu mogą oni poznać najnowsze newsy z branży oraz skorzystać z kompendium wiedzy dotyczącej prowadzenia i ochrony sadu. Warzywa to dział poświęcony warzywnictwu polowemu, w którym producenci warzyw mogą znaleźć najnowsze informacje dotyczące uprawy, techniki i ochrony warzyw polowych.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem