Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Uprawa i pielęgnacja bambusów w Polsce

2023-01-23 21:00
Źródło: Ogrodinfo.pl

Bambusy to wiecznozielone rośliny o atrakcyjnym wyglądzie. To sprawia, że uprawa bambusów coraz częściej interesuje ogrodników i architektów krajobrazu. Wiele ich gatunków i odmian śmielej jest wprowadzanych do naszych ogrodów.

Uprawa bambusów jest w Polsce możliwa. Bambusy stają się ozdobą zarówno w ogrodzie, jak i w przestrzeni miejskiej. Ich charakterystyczne liście i łodygi uatrakcyjniają przestrzeń, ale też chłoną pyły i są barierą dla dźwięków.

By ich uprawa zaowocowała sukcesem i atrakcyjnym wyglądem powinniśmy wybrać rośliny mrozoodporne.

Piszemy o tym w tym artykule, gdzie prezentujemy i opisujemy poszczególne odmiany i gatunki bambusa nadające się do uprawy w Polsce.

Więcej. Przejdź do artykułu

Ogrodinfo.pl
Ogrodinfo.pl

Ogrodinfo.pl to polski portal, który jest skarbnicą wiedzy dla profesjonalistów i pasjonatów ogrodnictwa. Znajdziemy tutaj niezwykle przydatne informacje dotyczące ochrony roślin, agrotechniki i nawożenia, które pozwolą na lepsze rozumienie różnych obszarów ogrodnictwa.

Sadownictwo w Ogrodinfo.pl to źródło rzetelnych informacji dla sadowników, dzięki któremu mogą oni poznać najnowsze newsy z branży oraz skorzystać z kompendium wiedzy dotyczącej prowadzenia i ochrony sadu. Warzywa to dział poświęcony warzywnictwu polowemu, w którym producenci warzyw mogą znaleźć najnowsze informacje dotyczące uprawy, techniki i ochrony warzyw polowych.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem