Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 2635 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny bakłażanów w górę

Bakłażany
  |   Źródło:
Sytuacja w hurtowym handlu importowanymi bakłażanami zrobiła się bardzo dynamiczna. Jakie są aktualne trendy w tym segmencie rynku świeżych warzyw.

Na polskim rynku hurtowym bakłażany sprowadzane z Hiszpanii znów drożeją. Co prawda sporo brakuje im do cen sprzed roku, bo obecnie importerzy oferują te warzywa w hurtowych cenach 10,00 – 12,00 zł/kg, co daje średnią 11,00 zł/kg, a rok temu był to już poziom 14,50 zł/kg. Ale na miejscu w Hiszpanii znów mamy trend wzrostowy cen bakłażanów.

„Znów”, bo wcześniejszy taki trend został przerwany na początku zeszłego tygodnia, gdy ceny na aukcjach hurtowych w Almerii doszły do pułapu 2,11 – 2,20 euro/kg. To spowodowało, że z jednej strony na rynek zaczęło trafiać nieco więcej towaru, a z drugiej negatywnie zaważyło na popycie.

W konsekwencji przez resztę zeszłego tygodnia ceny w Hiszpanii spadały i wzeszły piątek znalazły się na poziomie 1,65 – 1,50 euro/kg. Ale od poniedziałku trend zwyżkowy powrócił, bo jednak bieżąca podaż bakłażanów jest niższa ze względów na niekorzystna pogodę (na południu Hiszpanii problemem jest susza),a okres przedświąteczny przyniósł pobudzenie aktywności kupujących. Obecnie ceny aukcyjne weszły w przedział 1,50 – 1,73 euro/kg i nadal rosną, można więc oczekiwać, iż przed Bożym Narodzeniem i na polskim rynku będzie drożej, a po Świętach przyjdzie znacząca korekta.

Podobne
Bakłażany
2017-11-27 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Czy jest szansa na spadek hurtowych cen importowanych bakłażanów?
czytaj więcej
Bakłażany
2017-10-27 13:00
Znaczący spadek cen bakłażanów
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły znacząca zmianę hurtowych cen bakłażanów z importu. Z czego ona wynikała?
czytaj więcej
Bakłażany
2017-10-09 13:19
Kończy się sezon krajowych bakłażanów
W dużym hurcie kończy się sezon polskich bakłażanów. Na naszym rynku pojawiły się już bakłażany importowane.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.