Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1414 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brokuły – zmiana sytuacji

Brokuły
  |   Źródło:
Luty przyniósł zasadniczą zmianę sytuacji cenowej na rynku importowanych brokułów.

Jeszcze do niedawna bieżący sezon importowanych brokułów należał do tych „droższych”, o czym pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl (tutaj). Drogo było zwłaszcza w styczniu i w pierwszej dekadzie lutego bieżącego roku, gdy średnia cena w ofertach hurtowych polskich importerów utrzymywała się na wysokim poziomie 7,75 zł/szt.

Jednak to już przeszłość, a sytuacja w tym segmencie rynku świeżych warzyw zmieniła się diametralnie. Druga dekada lutego przyniosła zdecydowana poprawę podaży brokułów, a to dzięki wyższym bieżącym zbiorom, również w Hiszpanii, która pozostaje głównym dostawcą tych warzyw  w okresie zimowym.

W wyniku znaczącego zwiększenia dostępności, ceny brokułów zaczęły gwałtownie spadać. W rezultacie obecnie na aukcjach hurtowych w Hiszpanii (region Murcja) warzywa te są oferowane po 0,43 euro/szt. w eksporcie i po 0,50 – 0,55 euro/szt. na rynku lokalnym. Jeszcze tydzień temu ceny te sięgały poziomu 0,70 euro/szt.

Również na polskim rynku brokuły importowane mocno potaniały. Jak wspomniano wyżej ich ceny w lutym miały średni poziom 7,75 zł/szt., teraz jest to 3,25 zł/szt., jako że ceny hurtowe znajdują się w przedziale 3,00 – 3,50 zł/szt. Tym samym brokuły są już tańsze niż przed rokiem, kiedy to średnia ich cena wynosiła 3,50 zł/szt. i co więcej pozostawała ona wówczas w trendzie zwyżkowym.

Podobne
Brokuły
2019-01-31 10:00
Hiszpania – będzie mało brokułów
Prognozy mówią, że podaż hiszpańskich brokułów będzie niska aż do lata, a to odbije się na cenach. Pisze o tym portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Brokuły
2019-01-15 14:07
To sezon drogich brokułów
Jak do tej pory sezon importowanych brokułów 2018/2019 należał do tych „droższych”. Wszystko wskazuje na to, że taki pozostanie w najbliższej przyszłości.
czytaj więcej
brokuły i kalafiory
2018-12-27 15:00
Hiszpania – katastrofa na rynku brokułów i kalafiorów
Ten sezon dla hiszpańskich brokułów i kalafiorów jest katastrofalny, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com. I to pomimo faktu, że odnotowano duże straty w zbiorach, a popyt na te warzywa jest wysoki.
czytaj więcej
Brokuły
2018-11-20 15:00
Drożej za brokuły
Końcówka sezonu krajowych brokułów upływa pod znakiem wzrostu cen tych warzyw.
czytaj więcej
Brokuły
2018-10-31 15:00
Mały popyt na brokuły
Ostatnie tygodnie przyniosły znaczący wzrost podaży brokułów na polskim rynku. Za to popyt na te warzywa uległ zmniejszeniu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.