Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 2683 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – wciąż brakuje kalafiorów i brokułów

Brokuły i kalafiory
  |   Źródło:
Wysoki popyt i utrzymujące się braki w podaży, tak wygląda obecnie holenderski rynek kalafiorów i brokułów, wynika z informacji opublikowanych przez portal www.freshplaza.com.

Podaż zarówno brokułów jak i kalafiora jest obecnie w Holandii ograniczona, twierdzi jeden z handlowców. Rynek ma duże zapotrzebowanie na te warzywa, więc ich ceny w hurcie są wysokie. Brokuły świetnie się sprzedają na rynkach: Skandynawii, Niemiec i Francji, a  i  w Holandii ich sprzedaż również ma się dobrze.

"Kiedy pogoda jest deszczowa, to jemy więcej warzyw, które się gotuje i można to teraz zauważyć" - mówi handlowiec. Ceny brokułów znacznie wzrosły z tego powodu i obecnie wynoszą od 1,40 do 1,50 euro za towar dobrej jakości.

Obecny brak podaży jest spowodowany stresem cieplnym sprzed kilku tygodni, kiedy to w Europie panowały upały. To powoduje mniejsze plony. Normalnie producenci idą na pola, aby zebrać dwa razy. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy rośliny nie były w stanie rozwijać się równomiernie. Niektóre rośliny mają róże o średnicy dwóch centymetrach, a niektóre mają róże 15 centymetrów, dlatego hodowcy są zmuszeni do pięciu zbiorów z jednej uprawy. To samo dotyczy kalafiora.

W przypadku bardziej odpornych roślin na warunki pogodowe, takich jak czerwona i biała kapusta, nastroje, według tego samego przedsiębiorcy, można również nazwać dobrymi. "Ceny są dobre, a ponieważ w niektórych krajach plony mocno ucierpiały, rozpoczął się dobry eksport. Stara kapusta całkowicie zniknęła, pierwsze zbiory nowej kapusty było nieco gorszej jakości, ale wydaje się, że kapusta rozwijała się teraz lepiej, pomimo niedawnych upałów."

Podobne
Brokuły
2018-09-05 10:00
Będzie więcej brokułów?
Sierpniowe upały już za nami, co powinno poprawić warunki wegetacji warzyw takich jak brokuły. Co to oznacza dla ich cen?
czytaj więcej
Kalafiory
2018-08-28 17:00
Kalafiory znowu rekordowo
Pogoda wybitnie nie sprzyja w tym sezonie uprawie kalafiorów, co znajduje wyraz w wysokości cen tych warzyw w polskim hurcie.
czytaj więcej
Kalafiory i brokuły
2018-08-17 10:00
Holandia – popyt na kalafiory i brokuły rozczarowuje
Popyt na kalafior i brokuły jest rozczarowujący – narzekają holenderscy producenci tych warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Kalafiory
2018-08-14 15:00
Kalafiory – było tanio, a jak będzie?
Przez niemal trzy tygodnie hurtowe ceny kalafiorów spadały. Czy przyszedł czas na zmianę trendu?
czytaj więcej
Kalafiory
2018-07-16 17:50
Import kalafiorów i brokułów w I kw. 2018 r.
Import kalafiorów i brokułów w pierwszym kwartale 2018 roku – spadek wartości przy minimalnym wzroście ilościowym. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.