Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2172 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia – taniej, ale nie tanio

Cukinia
  |   Źródło:
Hurtowe ceny importowanej cukinii pozostają relatywnie wysokie.

Ostatnie dni przyniosły na polskim rynku hurtowym pierwsze od dłuższego czasu korekty cen importowanej cukinii. Jednak konsumenci nadal muszą się liczyć z tym, że ceny tego warzywa w marketach będą wysokie. Jest taniej, ale z pewnością nie jest tanio. Bieżące ceny wciąż pozostają znacząco wyższe od tych z analogicznego okresu zeszłego roku.

Ceny sprzedażowe w handlu na większą skalę to obecnie 8,00 – 9,00 zł/kg cukinii w kartonie. Daje to średnią 8,50 zł/kg, o 54,5 procent wyższą w porównaniu do tej sprzed roku. Wtedy wynosiła ona 5,50 zł/kg, a ceny cukinii znajdowały się w dynamicznym trendzie zniżkowym. Zaowocował on ceną średnią 4,50 zł/kg na początku grudnia 2017 roku. Teraz raczej nie ma na to szans.

Chociaż można oczekiwać, iż ceny cukinii teraz także będą jeszcze spadać. Sytuacja podażowa w Hiszpanii poprawiła się i choć wciąż widać na rynku skutki zmniejszenia produkcji w Maroku, to jest już lepiej niż w pierwszej połowie listopada. Ceny na aukcjach hurtowych w hiszpańskiej prowincji Almeria spadają. Teraz są w przedziale 0,97 – 1,25 euro/kg. To wciąż sporo, ale można oczekiwać, że do grudnia ceny te spadną jeszcze około 10 centów na kilogramie. Nawet 20 centów w górnej granicy przedziału. Gdyby jeszcze euro było tańsze.

Podobne
Cukinia
2018-11-15 15:00
Cukinia – Hiszpania korzysta z problemów Maroka
Producenci cukinii z hiszpańskiej prowincji Almeria korzystają na marokańskich problemach z produkcją tego warzywa, o czym informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-05 18:47
Droga cukinia z importu
Tegoroczny listopad przyniósł wysokie ceny importowanej cukinii. Dużo wyższe niż w tej samej fazie sezonu w roku ubiegłym.
czytaj więcej
Cukinia
2018-09-17 17:00
Pogoda hamuje wzrost cen cukinii
Po upalnym sierpniu przyszedł ciepły wrzesień, co sprzyja wegetacji warzyw takich jak cukinia. Dzięki temu sytuacja cenowa na hurtowym rynku tego warzywa jest znacząco odmienna od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.
czytaj więcej
Cukinia
2018-08-07 15:00
Wzrosną ceny cukinii?
Tegoroczne lato upłwało jak dtąd pod znakiem dość niskich cen cukinii. Czy teraz zacznie się to zmieniać?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.