Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2235 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Poprawa podaży kalafiorów

Kalafiory
  |   Źródło:
Wystarczyło parę dni i podaż krajowych kalafiorów wyraźnie się poprawiła. Doszło także do poprawy w zakresie jakości tych warzyw.

To wciąż bardzo wczesna faza dla polskich kalafiorów i podaż tych warzyw na rynku hurtowym pozostaje ograniczona. Ale ostatnie dni przyniosły w tym zakresie wyraźną poprawę. Wystarczyła poprawa pogody i trochę czasu, a na kalafiorowym rynku mamy i wyższą podaż, i wyraźne zmiany jakościowe.

Jeśli chodzi o ceny, to jeszcze w końcówce zeszłego tygodnia rosły one i to dość wyraźnie. Bieżący tydzień roboczy zaczynał się za sprzedażowymi cenami hurtowymi na poziomie 4,00 – 4,80 zł/szt. i to za kaliber 8, bo do kalibru 6 róże nie dorastały w kiepskiej pogodzie.

W bieżącym tygodniu trend się odwrócił i obecnie ceny sprzedażowe to 2,80 – 4,00 zł/szt. Średnio więc spadek cen od poniedziałku wyniósł niemal 23 procent. W dodatku miara średnia nie do końca poprawnie oddaje tu dynamikę zmian cenowych, bo poprawa pogody sprawiła, że na rynku pojawiły się ładne kalafiory o dorodnych różach, w sam raz na kaliber 6. Gdyby więc uwzględnić zmianę cen tylko w zakresie kalibru 8, to byłaby ona jeszcze większa.

Podobne
Kalafiory
2019-05-14 13:46
Kalafiory mają wyraźnie pod górę
W tym roku polskie kalafiory mają wyraźnie pod górę, a winna temu jest oczywiście pogoda. Jak to się przekłada na ceny w hurcie.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-05-07 14:08
Są już pierwsze polskie kalafiory
Na rynek hurtowy trafiły już pierwsze polskie kalafiory. Podaż tych warzyw jest oczywiście na razie ograniczona, ale ceny, co ciekawe, są w zasadzie identyczna jak przed rokiem.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-03-20 15:00
Import kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Wzrost importu kalafiorów i brokułów w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-03-19 13:37
Eksport kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Spadek eksportu w kategorii kalafiorów i brokułów. Analizujemy najnowsze dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.