Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 24 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1799 ceny w 19 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Kapusty  »  Rosja – drożeje biała kapusta

Rosja – drożeje biała kapusta

Kapusta
  |   Źródło:
Biała kapusta w Rosji nie przestaje rosnąć w cenie i to bardzo dynamicznie. Skąd się bierze ten zwyżkowy trend?

Jak twierdzą analitycy projektu EastFruit, na rosyjskim rynku ceny białej kapusty gwałtownie wzrosły. Biorąc pod uwagę spadek dostępności kapusty w gospodarstwach, rolnicy zaczęli ograniczać sprzedaż produktów wysokiej jakości, co doprowadziło do wyższych cen w tym tygodniu.

Ceny sprzedaży kapusty w gospodarstwach rolnych już wzrosły do ​​11-18 rubli/kg, to jest 0,17-0,28 USD/kg (0,69-1,12 zł/kg), czyli są one średnio o 11 procent wyższe niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Według uczestników rynku, z powodu gwałtownego ochłodzenia na większości terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym tygodniu wielu rolników zostało zmuszonych do zawieszenia zbioru późnej kapusty. W rezultacie podaż kapusty na rynku gwałtownie spadła. Jednocześnie, zdaniem uczestników rynku, popyt na to warzywo pozostaje dość wysoki, co pozwala rolnikom dalej podnosić cenę.

Warto dodać, że w tej chwili kapusta w Rosji jest średnio o 10 procent droższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie gracze rynkowi nie wykluczają możliwości, że na początku przyszłego tygodnia ceny kapusty mogą zacząć spadać, gdy późniejsze jej odmiany zaczną masowo wchodzić na rynek.

Podobne
Kapusta
2019-09-17 15:37
Kapusta biała – taniej, ale…
Ceny kapusty białej w polskim hurcie spadły w porównaniu do poziomów z sierpnia. Czy oznacza to jednak, że są one już niskie?
czytaj więcej
Kapusta
2019-09-05 09:00
Rosja – biała kapusta jeszcze tańsza
Rosyjscy producenci ponownie obniżają ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2019-09-04 09:00
Globalny rynek kapusty
IndexBox opublikował raport na temat światowego rynku kapusty. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Kapusta biała
2019-09-03 13:55
Kapusta biała – problemów ciąg dalszy?
Pogoda sprawiła, że na polskim rynku mieliśmy w tym sezonie dużo problemów z podażą wczesnej kapusty. Czy z odmianami późnymi będzie podobnie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.