Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3243 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – zimna wiosna opóźnia sezon wczesnej kapusty

Kapusta wczesna
  |   Źródło:
Kapusta z nieogrzewanych szklarni pojawi się na rynku rosyjskim nie wcześniej niż w pierwszej dekadzie maja, czyli średnio 2-3 tygodnie później niż zwykle.

Według wszystkich informacji, sezon zbiorów wczesnej kapusty w Rosji rozpocznie się w tym roku znacznie później niż zwykle. Przyczyną tego była późna wiosna, z powodu której dojrzewanie produktów w szklarniach w Kraju Krasnodarskim (autonomiczna republika w Federacji Rosyjskiej – przyp. tłum.) i z południowego regionu kraju jest poważnie opóźnione, twierdzą analitycy projektu EastFruit.

Zgodnie z danymi z codziennego monitoringu projektu obecnie jest oferowana w małych ilościach kapusta z pojedynczych ogrzewanych szklarni w Kraju Krasnodarskim. Kapusta z nieogrzewanych szklarni pojawi się na rynku nie wcześniej niż w pierwszej dekadzie maja, czyli średnio 2-3 tygodnie później niż zwykle. Inną przeszkodą dla rolników może być jakość młodej kapusty. Większość gospodarstw była w stanie powstrzymać zniszczenie plonów podczas silnego chłodzenia na początku kwietnia, jednak już teraz jest oczywiste, że późna wiosna będzie nadal wpływać na jakość plonów.

Obecnie wczesna kapusta na rynku rosyjskim to głównie produkty importowane z Iranu. Ceny takiej kapusty to poziom 25–28 rubli/kg, czyli 0,34-0,38 USD/kg (1,41-1,57 zł/kg). Również do sprzedaży trafia wczesna produkcja z Kraju Krasnodarskiego, jednak ponieważ jest to oferta bardzo ograniczona, ceny za nią są na wyższym poziomie 30-35 rubli/kg, czyli 0,40-0,47 USD/kg (1,69-1,97 zł/kg).

Jednocześnie obecna sytuacja daje duże szanse gospodarstwom, które nadal sprzedają zeszłoroczną kapustę. Oczekuje się, że sezon sprzedaży wczesnej kapusty będzie krótszy niż zwykle, co oznacza, że ​​ceny kapusty z ubiegłego roku, biorąc pod uwagę ogólny deficyt na rynku, pozostaną dłużej wysokie.

Podobne
Kapusta
2020-04-30 11:00
Ceny białej kapusty znów „siadły”
Końcówka sezonu białej kapusty zapowiada się dość nieciekawie. Jej ceny w polskim hurcie znowu spadły.
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-29 15:00
Kazachstan- kapusta ma zamkniętą drogę do Rosji
Z powodu ograniczeń kwarantanny wynikającej z pandemii koronawirusa Rosja nie kupuje kapusty w Kazachstanie.
czytaj więcej
Kapusta młoda
2020-04-22 08:30
Więcej młodej kapusty
Na polskim rynku przybywa młodej kapusty białej. Głównie z importu, ale są już oferty krajowej kapusty ze szklarni.
czytaj więcej
Kapusta młoda
2020-04-21 11:03
Ukraina – młoda kapusta weszła na rynek
Na Ukrainie zakarpaccy rolnicy rozpoczęli pierwsze dostawy wczesnej kapusty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.