Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2480 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie popyt na albańskie pomidory i paprykę

Pomidory
  |   Źródło:
"Polska i Holandia w końcu odkryły nasz potencjał", mówi albański eksporter warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.

Dla albańskiej firmy eksportowej Arbana Bio Cooperative nastał teraz bardzo pracowity okres. Zarówno ich papryka, jak i pomidory są teraz w drugim już sezonie w tym roku. Jeszcze niedawno Albania nie była traktowanay poważnie, jeśli chodzi o produkcję warzyw, ale Labinot Sahiti, menager z firmy eksportowej twierdzi, że obraz szybko się zmienia.

Arbana Bio uprawia wiele owoców i warzyw, ale obecnie jest sezon na pomidory i paprykę. To pracowity okres, według szefa eksportu firmy, Labinota Sahiti: "To pierwszy rok, w którym widzimy duży wzrost popytu i zamówień. Dziesięć lat temu nikt nawet nie słyszał o warzywach z Albanii. Ponad dziesięć lat później, po tym, jak zaprosiliśmy potencjalnych klientów do obejrzenia i spróbowania naszych produktów, zgodzili się, że Albania jest dla nich interesującym rynkiem. Polska i Holandia wreszcie odkryły nasz potencjał. "

Pomidory i papryka są w przeważającej części eksportowane właśnie do Polski i Holandii, choć zainteresowanie wzbudziły również we Włoszech, Czechach, Rumunii i na Łotwie. Ten sezon idzie bardzo dobrze, mówi Sahiti: "Pogoda była świetna, co spowodowało wzrost produkcji o 15 procent w tym roku. To pomogło, ponieważ popyt rośnie równie szybko. Ceny są o wiele lepsze, chociaż wzrost popytu nie będzie miał na nie wpływu. W większości mamy kontrakty, co oznacza, że ​​ceny są wcześniej ustalone na ten sezon. "

Co sprawia, że ​​Albania jest tak interesująca dla innych krajów? Sahiti wyjaśnia, że ​​istnieje wiele czynników: "Po pierwsze mamy dwa sezony produkcyjne w roku, jeden na wiosnę, który trwa od marca do czerwca, a drugi, jak mówimy, jesienią i jest on teraz w pełnym rozkwicie (od września do grudnia). Jest to możliwe ze względu na bardzo odpowiedni klimat. Oprócz tego w naszej uprawie stosujemy tylko nawozy i nasiona hybrydowe, które są zatwierdzone przez UE i pozwala to na spełnienie wymagań fitosanitarnych UE przy eksporcie. W tym roku będziemy mogli wyeksportować około 4000 ton pomidorów, tylko w sezonie jesiennym. Ponadto w tym roku wyeksportujemy około 1600 ton papryki. Oznacza to, że stale rośniemy, więc ten region jest coraz lepiej widoczny na mapie dostawców.

Podobne
Pomidory
2018-10-18 10:00
Ukraina – spadek eksportu pomidorów
Po bardzo dobrym sezonie 2017, w roku bieżącym ukraiński eksport pomidorów zanotował bardzo duży spadek, o czym pisze portal www.fruit-inform.com. Redukcja eksportu tych warzyw nałożyła się na jednoczesny znaczny wzrost ich importu.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-16 13:28
Pomidory tańsze niż we wrześniu
Październik przyniósł znaczne zmiany w cenach pomidorów szklarniowych w polskim hurcie.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-08 20:17
Import pomidorów po II kw. 2018 r.
Wzrost importu pomidorów w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Papryka
2018-10-01 15:21
Papryka – czy to był dobry sezon?
Sezon handlowy krajowej papryki wciąż jeszcze trwa, ale do jego końca nie zostało już dużo czasu. Można więc pokusić się o wstępne podsumowanie.
czytaj więcej
Papryka
2018-08-28 09:00
Hiszpania – grad powodem dużych strat w uprawach papryki
Czerwcowe opady deszczu połączone z gradobiciami spowodowały bardo duże szkody w uprawach papryki w rejonie hiszpańskiej miejscowości Fresno de la Vega, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.