Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3613 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 47. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według analityków projektu EastFruit, główne zmiany na rynku cebuli w krajach objętych regularnym monitorowaniem projektu odnotowano w tym tygodniu na Kaukazie i w Azji Środkowej. Tymczasem sytuacja w większości krajów pozostała względnie stabilna.

Zatem Gruzja była jedynym krajem, w którym zgodnie w okresie sprawozdawczym cena cebuli spadła do 27 centów za kg po krótkoterminowym wzroście tydzień wcześniej. Przypomnijmy, że średnia cena cebuli na rynku gruzińskim od początku września tego roku kształtowała się na poziomie 27–28 centów za kg, ale w poprzednim tygodniu wzrosła do 30 centów za kg, przekraczając ten sam wskaźnik w Polsce.

Tymczasem dzięki aktywnemu eksportowi do Afganistanu producentom cebuli w Uzbekistanie i Tadżykistanie udało się podnieść ceny swoich produktów. Przedział cenowy na rynku uzbeckim pod koniec tygodnia osiągnął 11-13 centów za kg, w czasie gdy w Tadżykistanie wzrósł on do ​​11-14 centów za kg.

W innych krajach sytuacja niewiele się zmieniła. Sprzedawcy, tak jak poprzednio, nie spieszyli się ze sprzedażą cebuli wysokiej jakości, zatrzymując ją w magazynie, a ceny w większości przypadków utrzymywały się na poziomie z poprzedniego tygodnia.

W Polsce oferowano najdroższą cebulę ze wszystkich krajów objętych regularnym monitoringiem projektu. Uczestnicy polskiego rynku oferowali produkty krajowe w cenie 26-31 centów za kg, a ceny cebuli produkowanej w Holandii osiągnęły 38 centów za kg.

W Mołdawii przedział cenowy, jak poprzednio, utrzymywano na poziomie 26–28 centów za kg, a cebulę na rynku ukraińskim można było kupić za 21–25 centów za kg. Na Białorusi ceny w maksimum przedziału nadal osiągały 29 centów za kg, podczas gdy w Rosji osiągały 23 centy za kg.

Podobne
Cebula
2019-11-22 12:23
Holandia – znów lekka korekta cen cebuli
Jak kształtuje się sytuacja na holenderskim rynku cebuli w przedostatnim roboczym tygodniu listopada?
czytaj więcej
Cebula
2019-11-22 09:53
Mołdawia – drożej za cebulę?
Mołdawscy producenci warzyw przewidują niewielki wzrost cen cebuli w grudniu.
czytaj więcej
Cebula
2019-11-20 08:24
Austria – ożywienie w eksporcie cebuli
Sytuacja na austriackim rynku cebuli, chociaż wciąż dość stabilna, to zaczyna wykazywać skłonność do pewnych zmian.
czytaj więcej
Cebula
2019-11-19 13:19
Hiszpania – to trudny sezon dla cebuli
„Utrzymanie standardów jakości jest wielkim wyzwaniem dla hiszpańskiej cebuli”, w wypowiedzi dla freshplaza.com mówią menedżerowie jednej z hiszpańskich firm tej branży.
czytaj więcej
Cebula
2019-11-18 14:07
Będzie skąd sprowadzać cebulę
W Polsce zbiory cebuli były w tym roku bardzo niskie, ale tym razem nasz kraj jest wyjątkiem wśród europejskich producentów tego warzywa. Co to oznacza dla cen?
czytaj więcej
Cebula
2019-11-18 09:00
Regionalny rynek cebuli – 46. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.