Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 29 luty 2020. Od wczoraj dodano 2637 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – buraki już tańsze niż rok temu

Buraki
  |   Źródło:
Rosyjscy rolnicy sprzedają buraki ćwikłowe już 1,5 razy taniej niż przed rokiem.

Na rynku buraków ćwikłowych w Rosji następuje gwałtowny spadek cen. Zgodnie z danymi z codziennego monitoringu cenowego projektu EastFruit, w pierwszej połowie tego tygodnia ceny tych warzyw w lokalnych gospodarstwach spadły średnio o 15 procent.

Rolnicy z głównych regionów produkcji oferują buraki w cenie 8-18 rubli/kg, czyli 0,13-0,29 USD/kg (0,48-1,08 zł/kg), podczas gdy tydzień wcześniej cena tych produktów nie spadała poniżej 10 rubli/kg, to jest 0,16 USD/kg (0,60 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Tak znaczące obniżenie cen, zdaniem producentów, wiąże się z dość gwałtownym wzrostem podaży buraków w lokalnych gospodarstwach. Wielu rolnikom udało się rozpocząć zbiory, które wcześniej musieli odłożyć z powodu opadów. Również niska aktywność handlowa w tym segmencie ma negatywny wpływ na poziom cen.

Należy zauważyć, że obecnie buraki ćwikłowe na rynku rosyjskim są 1,5 razy tańsze niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie uczestnicy rynku nie wykluczają dalszego spadku cen tych warzyw, ponieważ wiele gospodarstw aktywnie zbiera plony z powodu lepszych warunków pogodowych. W rezultacie stopniowy wzrost podaży buraków na rynek zmusi rolników do dalszych korekt cenowych, jeśli sytuacja ze sprzedażą nie ulegnie zmianie.

Podobne
Buraki ćwikłowe
2019-07-18 16:18
Młode buraki – zrobiło się drogo
Rynek buraków ćwikłowych również odczuwa brzemię niekorzystnych warunków agrometeorologicznych, co przekłada się na hurtowe ceny tych warzyw.
czytaj więcej
Buraki ćwikłowe
2019-06-27 17:11
Buraki młode taniej, ale to wciąż nie to
Ceny młodych buraków obcinanych w czerwcu malały, ale ich poziom pozostaje znacząco różny od tego, jaki obowiązuje w bardziej „typowych” sezonach.
czytaj więcej
Buraki ćwikłowe
2019-06-17 13:29
Drogie młode buraki
Hurtowe ceny na rynku młodych warzyw pokazują, że mamy kolejny trudny sezon. Dotyczy to również młodych buraków obcinanych.
czytaj więcej
Buraki ćwikłowe
2019-06-06 14:00
Są już młode buraki obcinane
Pierwsze krajowe młode buraki obcinane pojawiły się w małym hurcie, ale nie zmienia to faktu, że na prawdziwy hurtowy handel tymi warzywami przyjdzie poczekać dłużej niż w zeszłym roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.