Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 3011 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2020-05-09 13:05
Prof. Mączyńska: Po odmrożeniu gospodarki nie rzucimy się od razu w wir konsumpcjonizmu
Głębokości recesji nie sposób dokładnie przewidzieć - powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska, odnosząc się do prognozy Komisji Europejskiej. Dodała, że będzie ona zależała od tempa odmrażania gospodarki, ale też od zmian, jakie zaszły w naszym trybie pracy, zwyczajach zakupowych czy formach spędzania wolnego czasu.
czytaj więcej
2020-05-09 12:01
Dolny Śląsk: Policja zlikwidowała nielegalny zakład produkcji sałatek (zdjęcia)
Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej trafili na ślad mężczyzny, który na ternie powiatu jaworskiego, bez zezwolenia produkował szkodliwe dla zdrowia sałatki warzywne.
czytaj więcej
2020-05-07 18:42
Będą czarterowe loty do Polski z pracownikami z Ukrainy
Polska firma Gremi Personal przygotowuje loty czarterowe dla pracowników z Ukrainy - poinformowała spółka. Przelot dla pracowników będzie bezpłatny, a pierwszy odbędzie się w maju.
czytaj więcej
2020-05-07 18:33
Mazowieckie: 9,4 mln zł unijnego wsparcia na przebudowę targowisk
Dzięki blisko 9,4 mln zł unijnego wsparcia na Mazowszu w gminach: Lesznowola, Stare Babice, Glinojeck, Nowy Duninów i Sienno powstaną nowe targowiska, a istniejące - w Kozienicach, Milanówku, Jasieńcu, Drobinie, Wiskitkach, Żyrardowie i Płońsku, zostaną przebudowane - podał mazowiecki samorząd.
czytaj więcej
2020-05-07 18:25
ZUS zrealizował 1,1 mln wniosków z tarczy antykryzysowej
Zrealizowaliśmy już 1,1 mln wniosków w ramach tarczy antykryzysowej – poinformowała w czwartek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Poinformowała także o udostępnieniu nowego wzoru wniosków o wsparcie, w tym o świadczenie postojowe za kolejny okres.
czytaj więcej
2020-05-06 20:36
MRPiPS: w resorcie prowadzone są jedynie takie prace, które mają chronić pracowników
W resorcie prowadzone są jedynie takie prace, które w zamyśle mają chronić pracowników przed wykluczeniem z rynku pracy – zapewnia MRPiPS. Dodaje, że zawieszenie zatrudnienia, połączone z zasiłkiem solidarnościowym, to rozważana koncepcja mająca ochronić pracowników na wypadek niewypłacalności pracodawców.
czytaj więcej
2020-05-06 20:06
Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej
Senat przyjął w środę uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Podkreślono w niej, że związane z tym przesunięcie wyborów umożliwi koncentrację wszystkich sił politycznych, administracji państwowej i samorządowej na walce z epidemią koronawirusa.
czytaj więcej
2020-05-06 19:36
MR: łagodzenie ograniczeń związanych z epidemią powinno pomóc w ożywieniu koniunktury
Zakładane stopniowe łagodzenie ograniczeń związanych z epidemią powinno przygotować grunt pod ożywienie koniunktury - wskazało Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do środowych prognoz KE, Dodano, że odbudowa gospodarki będzie procesem długotrwałym.
czytaj więcej
2020-05-06 18:28
11 maja Belgia otworzy wszystkie sklepy
11 maja w Belgii zostaną otwarte wszystkie sklepy - poinformowała na konferencji prasowej w środę premier Sophie Wilmes. To kolejnych etap odchodzenia od ograniczeń nałożonych w tym kraju w połowie marca z powodu pandemii koronawiursa.
czytaj więcej
2020-05-06 17:04
Litwa od 11 maja otwiera granicę dla Polaków jadących do pracy
Litwa od 11 maja zezwoli na wjazd bez wymogu samoizolacji obywatelom Polski udającym się do pracy, w celach biznesowych lub naukowych – postanowił w środę rząd. Według szefa MSZ Linasa Linkevicziusa granica polsko-litewska może zostać otwarta dla wszystkich na początku lata.
czytaj więcej
2020-05-05 22:28
Kanada przeznacza ponad 250 mld dolarów na pomoc dla farmerów i przemysłu żywnościowego
Rząd Kanady przeznaczył 252 mln dolarów kanadyjskich (CAD) na pomoc dla farmerów i przemysłu przetwórstwa żywności – poinformował we wtorek premier tego kraju Justin Trudeau.
czytaj więcej
2020-05-05 22:21
W Hiszpanii niewiele sklepów i hoteli wznowiło pracę po wycofaniu obostrzeń
Zniesienie części restrykcji dotyczących handlu i usług w Hiszpanii zachęciły niewielu właścicieli hoteli i sklepów, które nie oferują dóbr podstawowych, do wznowienia pracy po kwarantannie - wynika z danych Stowarzyszenia Pracowników Niezależnych (ATA).
czytaj więcej
2020-05-05 20:28
W. Brytania i USA rozpoczęły rozmowy ws. porozumienia o wolnym handlu
Wielka Brytania i USA formalnie rozpoczęły we wtorek rozmowy w sprawie dwustronnego porozumienia o wolnym handlu - głosi wspólny komunikat Londynu i Waszyngtonu, w którym podkreślono, że negocjacje zostaną przyspieszone.
czytaj więcej
2020-05-05 18:36
Analiza: branżę handlową po pandemii koronawirusa czekają głębokie zmiany
Branżę handlową po pandemii koronawirusa czekają głębokie zmiany, wynikające m.in. ze zmian zwyczajów zakupowych klientów - wynika z analizy opublikowanej we wtorek przez Cushman & Wakefield.
czytaj więcej
2020-05-05 15:44
Euler Hermes o eksporcie żywności: sytuacja zmienia się dynamicznie. Sporo niewiadomych
Utrudnienia w transporcie (zarówno drogowym, jak i morskim i kolejowym), zamknięcie lokali HoReCa w całej Europie, rosnący protekcjonizm na rynkach europejskich, osłabienie złotówki względem euro czy prognozowane konsekwencje nadchodzącej suszy w rolnictwie - te wszystkie czynniki mają i będą mieć ogromny wpływ na wielkość i wartość polskiego eksport żywności w najbliższym czasie. O szansach i wyzwaniach mówi Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes.
czytaj więcej
2020-05-03 13:35
Zakaz spożywania żywności na terenie galerii i inne wytyczne dla tych obiektów
Zachowywanie dystansu, dbałość o higienę i dezynfekcję sprzętu, zakaz spożywania żywności na terenie galerii – m.in. takie wytyczne przygotował resort rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym dla galerii i centrów handlowych, które zostaną otwarte 4 maja.
czytaj więcej
2020-05-03 12:29
Prezydent deklaruje wcześniejszą wypłatę środków z dopłat bezpośrednich dla rolników
W tym roku będzie wcześniejsza wypłata środków z dopłat bezpośrednich dla rolników - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla programu Tydzień w TVP wyemitowanym w niedzielę. Wskazał też, że do 2027 r. zostanie wydane 10 mld zł na budowę zbiorników retencyjnych.
czytaj więcej
2020-05-03 12:23
Bronisze: coraz więcej polskich nowalijek i truskawek
Na rynku hurtowym w Broniszach coraz więcej polskich warzyw i owoców, są już krajowe szparagi, marchewka, szpinak, truskawki i rabarbar - poinformował ekspert rynku Maciej Kmera. Pochodzą one z upraw w tunelach foliowych i są na razie dosyć drogie - dodał.
czytaj więcej
2020-05-02 13:33
Kraje europejskie zwracają się do rządu Ukrainy ws. pracowników sezonowych
Władze kilku państw - w tym Austrii, Izraela, Finlandii - zwróciły się do Ukrainy w sprawie zorganizowanych wyjazdów ukraińskich pracowników sezonowych, oczekiwane są rozmowy z Polską, Czechami i Niemcami - oświadczył w piątek wicepremier Ukrainy Wadym Prystajko.
czytaj więcej
2020-05-02 13:29
Susza może mieć negatywny wpływ na wielkość polskiego eksportu żywności
W Polsce istnieje groźba wystąpienia poważnej suszy. Może to mieć negatywny wpływ na wielkość produkcji rolnej i polskiego eksportu - uważają eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Sektor rolno-spożywczy jest kluczowym segmentem polskiej gospodarki, przynoszącym znaczące wpływy z eksportu - donosi sobotnia Gazeta Polska Codziennie .
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ...
Idź do strony: