Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 1693 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpańskie kaki już na polskim rynku

Kaki
  |   Źródło:
Hiszpańskie kaki zawitało na polski rynek. Podaż tych owoców w ostatnim czasie zaczęła rosnąć a ceny spadły. Ile dziś kosztują te coraz popularniejsze na naszym rynku owoce?

Mamy już listopad, w handlu zaczął się więc okres przed bożonarodzeniowy.  Dla rynku owoców oznacza to, między innymi, początek sezonu na import kaki, zwanych inaczej persy moną. Owoce kaki to wciąż egzotyka dla polskich konsumentów, choć z roku na rok owoce te stają się coraz popularniejsze. I widać to w ofercie, tak importerów, jak sieci handlowych.

W końcówce października dostępność owoców Kai na polskim rynku była jeszcze niewielka, ale teraz to co innego. Oferta jest szeroka, a w detalu trwają promocje. W ten sposób handel jeszcze stara się dodatkowo pobudzić popyt polskich konsumentów na te owoce.

A jak to wygląda od strony cenowej? Tegoroczny sezon ma, jak na razie, dość typowy przebieg. Zaczął się na podobnym poziomie jak przed rokiem i teraz też ceny nie odbiegają „od normy”. Przypomnijmy, że dwa lata temu mieliśmy sezon z wyższymi cenami, a to ze względu na problemy podażowe w Hiszpanii, skąd pochodzą sprowadzane do Polski owoce kaki. W tym roku takich problemów nie ma.

Obecnie, podobnie jak w analogicznym okresie zeszłego roku, kaki u bezpośrednich importerów można kupić po 40,00-45,00 zł/karton około 4 kg (kaliber 16-24). W sieciach handlowych i na bazarach ceny są na poziomie 1,90-2,50 zł/szt., ale w promocjach można trafić i na oferty 1,00 zł/szt.

Podobne
Hiszpania: doskonałe perspektywy dla kaki Rojo Brillante
2019-08-23 00:00
Hiszpania: doskonałe perspektywy dla kaki Rojo Brillante
Zbiór hiszpańskich owoców kaki Rojo Brillante, sprzedawanych w Europie pod nazwą Persimon, rozpocznie się we wrześniu.
czytaj więcej
Sieci handlowe szaleją z kaki
2018-12-12 11:02
Sieci handlowe szaleją z kaki
Sezon na kaki trwa w najlepsze. Podaż owoców wciąż jest wysoka, a ceny, szczególnie w sieciach handlowych są naprawdę bardzo niskie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.