Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 26 maja 2020. Od wczoraj dodano 3254 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – ceny cebuli jeszcze w dół

Cebula
  |   Źródło:
Ceny zeszłorocznej cebuli na Ukrainie nadal spadają.

Na Ukrainie nadal trwa spadek cen zeszłorocznej cebuli. Poinformowali o tym analitycy projektu EastFruit. Przede wszystkim ta sytuacja została spowodowana dość obszerną ofertą na rynku importu nowej uprawy z Holandii. Ponadto jakość ubiegłorocznej cebuli nadal gwałtownie się pogarszała, co negatywnie wpłynęło na popyt w tym segmencie, a to również zmusiło sprzedawców do obniżenia cen.

Obecnie sprzedaż takiej cebuli jest najczęściej realizowana w cenach 10-14 UAH/kg, czyli 0,38-0,53 USD/kg (1,57-2,20 zł/kg), czyli średnio o 10 procent mniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.

Według graczy rynkowych trend spadkowy jest podyktowany kilkoma czynnikami. W szczególności hurtownie i sieci detaliczne są coraz bardziej niezadowolone z jakości cebuli oferowanej przez lokalne gospodarstwa i ograniczają wielkość zakupów. W takich okolicznościach importerzy zaczęli aktywnie poszukiwać alternatywy na rynku zagranicznym, w wyniku czego podaż importowanej cebuli wzrosła dość gwałtownie.

Należy zauważyć, że zeszłoroczna cebula na Ukrainie jest obecnie oferowana na sprzedaż średnio o 29 procent taniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie większość uczestników rynku nie wyklucza kontynuacji negatywnego trendu cenowego w segmencie tej cebuli. Argumentują swoją opinię faktem, że większość rolników szybko wysprzedaje zeszłoroczne produkty przed masowym wejściem na rynek nowej cebuli.

Podobne
Cebula
2020-05-21 10:00
Rośnie podaż młodej cebuli
Nowy sezon cebuli startuje z pewnymi problemami, ale wydaje się, że i tak jest pod względem podaży lepiej niż rok temu.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-20 14:00
Austria – mniej cebuli, ceny reagują
Na rynku austriackim jest coraz bliżej do końca handlowego sezonu dla cebuli ze zbiorów 2019 roku. Ceny reagują na kurczącą się podaż.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-18 13:00
Regionalny rynek cebuli – 20. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-05-18 11:00
Holandia – coraz trudniej o dobrą cebulę
Im bliżej końca sezonu, tym trudniej o ładną cebulę w Holandii.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.