Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Tanieje sałata lodowa

Tanieje sałata lodowa

Sałata
  |   Źródło:
Luty przyniósł wyraźną odmianę w sytuacji cenowej na rynku importowanej sałaty lodowej. Jak duże są zmiany cen tej sałaty?

W lutym bieżącego roku wreszcie doszło do zasadniczej zmiany sytuacji na rynku importowanej sałaty lodowej. Jej ceny zaczęły wyraźnie spadać, a przypomnijmy, że wcześniej, w okresie między grudniem zeszłego roku a początkiem lutego, ceny tego warzywa dynamicznie rosły.

Ten wzrost wynikał z ogromnych kłopotów z podażą sałaty lodowej u wszystkich jej zimowych producentów, w tym tego dominującego – Hiszpanii. Sałaty lodowej brakowało, a jej ceny na polskim rynku hurtowym osiągnęły pułap nawet 5,50 zł/szt.

Sytuacja podażowa zaczęła się poprawiać w drugiej połowie stycznia, ale wyraźnie się ona zmieniła dopiero w drugim tygodniu lutego. Teraz ceny hiszpańskiej sałaty lodowej są, w ofertach hurtowych polskich importerów, na poziomie 3,00 – 3,30 zł/kg, czyli średnio o 37 procent mniej niż w okresie styczniowej „górki cenowej”.

Pogoda, jak na luty jest bardzo umiarkowana. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie będzie raczej dochodziło do problemów z podażą sałaty lodowej. A zatem może dojść do kontynuacji jej spadkowego trendu. Czy jest szansa na ceny tak niskie, jak w lutym i marcu zeszłego roku, to znaczy ze średnią ceną 2,20 – 2,30 zł/kg? Trudno na razie powiedzieć, ale nie jest to niemożliwe.

Podobne
Sałata lodowa
2019-01-10 12:00
Sałata lodowa ponownie droższa
W tym sezonie ceny importowanej sałaty lodowej nie rozpieszczają polskich konsumentów. Jak teraz wygląda sytuacja w hurtowym handlu tym warzywem?
czytaj więcej
Sałąta lodowa
2018-11-20 13:20
Sałata lodowa znowu droga
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Ceny sałaty lodowej znów powędrowały w górę.
czytaj więcej
Sałata
2018-11-14 16:00
Import sałaty po II. kw. 2018 r.
Wzrost ilości importowanej sałaty rok do roku, ale przy jednoczesnym spadku wartości tego importu. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-09-26 13:33
Tańsza sałata lodowa
Na hurtowym rynku sałaty lodowej w Polsce mamy wyraźny trend spadkowy cen. Czy to jednak oznacza, że sałata ta już jest tania?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.