Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Tańsza sałata lodowa

Tańsza sałata lodowa

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Na hurtowym rynku sałaty lodowej w Polsce mamy wyraźny trend spadkowy cen. Czy to jednak oznacza, że sałata ta już jest tania?

Koniec sierpnia zapoczątkował wyraźne zmiany cenowe na hurtowym rynku sałaty lodowej. W drugim tygodniu września trend spadkowy jej cen nabrał wyraźnej dynamiki. Obecnie ceny sprzedażowe w dużym hurcie są na poziomie 2,10 – 2,70 zł/szt. Spore zróżnicowanie, ale pokazuje ono tylko jakie są w tym sezonie problemy z jakością sałaty.

Średnią cenę w dużym hurcie mamy więc w Polsce na poziomie 2,40 zł/szt. wobec pułapu 3,30 zł/szt. na początku opisywanego tu trendu zniżkowego. Daje to spadek rzędu 27 procent przez nieco ponad cztery tygodnie.

Ale czy to oznacza, że sałata lodowa już jest tania? Nie! Jest tańsza niż w lecie, ale relatywnie wciąż droga. Wszak dokładnie przed rokiem średnia cena sprzedażowa wynosiła zaledwie 1,70 zł/szt., o 29 procent mniej niż obecnie. Ekstremalne warunki pogodowe w lecie odbiły się niekorzystnie na zbiorach sałaty i widać to będzie chyba do końca sezonu.

Nawet mimo faktu, iż w kolejnych tygodniach należy się spodziewać kontynuacji trendu spadkowego. Ceny sałaty lodowej spadają bowiem nie tylko dlatego, że we wrześniu poprawiła się jej produkcja i wreszcie na rynek zaczęło jej trafiać więcej. Ważnym czynnikiem jest tu sezonowy spadek popytu między wrześniem i grudniem. Co prawda w „normalnych” sezonach w Polsce jest on z naddatkiem przykrywany spadkiem produkcji, ale przy tak wysokich cenach jak obecne, będzie odczuwalny. Jeszcze bardziej zaś na zachodzie Europy i na południu. Popyt na sałatę lodową wzrośnie przed Bożym Narodzeniem, ale wtedy na naszym rynku będzie dominował już import.

Podobne
Sałata
2018-09-11 13:27
Holandia – poprawa w podaży sałaty lodowej
„Już Mieliśmy zacząć sprowadzać sałatę lodową drogą lotniczą", mówi dla portalu www.freshplaza.co przedstawiciel holenderskiej firmy Freeland B. V.
czytaj więcej
Sałata
2018-08-29 13:00
Francja – bardzo niskie zbiory sałaty
Francuska produkcja sałat znalazła się na historycznie niskim poziomie, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-08-16 15:32
Droga sałata lodowa
Ten sezon na rynku sałaty z całą pewnością przejdzie do historii. Tak drogo jeszcze nie było.
czytaj więcej
Sałata
2018-07-30 10:00
Holandia – nowa era w marketingu sałat
„Sałatki: od pomocnika do superbohatera", to droga jaką wytycza jedna z sieci marketów w Holandii, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
2018-07-26 10:32
Sałaty warstwowe Red Fork marki Eisberg
W odpowiedzi na potrzeby współczesnych konsumentów, poszukujących naturalnych, pełnowartościowych i wysokiej jakości produktów, marka Eisberg wprowadziła do swojej oferty sałaty warstwowe Red Fork. Kompozycje świeżych, chrupiących sałat, pożywnych kasz i bogatych w witaminy oraz składniki mineralne warzyw to propozycje dla osób aktywnych, ceniących zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie i wygodę.
czytaj więcej
Sałata
2018-07-20 10:00
W. Brytania musiała zwiększyć import sałaty
Wielka Brytania importuje sałatkę z USA, Hiszpanii i Polski. W tym sezonie musi jej zaimportować dużo więcej niż zwykle, bo fala upałów spowodowała duże straty w rodzimych uprawach, wynika z informacji brytyjskiego Guardiana (www.theguardian.com).
czytaj więcej
Sałata
2018-07-18 15:40
Hiszpania nie wypełni luki na europejskim rynku sałaty
Hiszpania nie jest w stanie wypełnić luki w produkcji sałat w Europie Północnej, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata
2018-07-18 09:00
Ukraina – rynek sałaty będzie rosnąć
W ciągu najbliższych trzech lat rynek sałat na Ukrainie wzrośnie o 20 procent, pisze portal www.fruit-inform.com, przytaczając opinie producenta.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-07-06 13:00
Sałata lodowa ucierpiała od pogody
Ten sezon okazuje się by\ć bardzo trudnym dla producentów sa at, w tym sałaty lodowej. Nie tylko zresztą w Polsce.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.