Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Będą tańsze brokuły?

2012-12-21 11:14

Już w zeszłym tygodniu było drogo, ale okazało się, że ceny na poziomie 60,00 zł/karton 10 szt.  hiszpańskich brokułów, choć rekordowo wysoka, nie jest granicą wzrostu. Brokuły zdrożały nawet do 100,00 zł/karton 10 szt. w dużym hurcie. W małym hurcie nawet do 160,00 zł/karton 10 szt. To absolutny rekord. Jak to ujął jeden z doświadczonych handlowców: „jak długo pracuję w tej branży, tak nigdy ceny brokułów nawet nie zbliżyły się do takich poziomów”. Czy są granice tego wzrostu? Czy już tylko „sky is the limit”?

Przed świętami taniej nie będzie. Załamanie w podaży brokułów na hiszpańskim rynku jest ogromne. A popyt bardzo wysoki, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii u progu Bożego Narodzenia. Hiszpańskim firmom bardzo trudno wywiązać się z kontraktów terminowych i skupują one brokuły po każdych cenach. Na otwartym rynku, na aukcjach ceny tych warzyw  są na poziomie 0,60 – 1,00 euro/szt.

Natomiast po świętach może dojść do sporej przeceny. Rynek nie będzie już potrzebował takich ilości brokułów, a i podaż powinna się trochę poprawić. Ceny zapewne spadną, ale nie ma szans na to, żeby było tanio. Nawet jeśli na naszym rynku brokuły będą tańsze o połowę, to wciąż te ceny będą bardzo wysokie.

Słowa kluczowe: brokuły, ceny brokułów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE