Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Są pierwsze krajowe brokuły

2019-05-15 13:32

Poważny sezon handlu krajowymi brokułami wciąż jeszcze przed nami. Handel tymi warzywami w dużym hurcie staruje zazwyczaj na początku czerwca. Wtedy podaż jest już relatywnie wysoka, a i ceny znajdują się na poziomie chętniej akceptowanym przez kupujących.

Nie mniej pierwsze partie krajowych brokułów pojawiają się na rynku wcześniej. W tym roku, pierwsze polskie brokuły sa już dostępne w małym hurcie od bieżącego tygodnia. Na razie w minimalnych ilościach. Ale to i tak bardzo wcześnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę mocno kapryśną pogodę tej wiosny.

Nie dziwi więc, że warzywa te są oferowane w dość wysokich cenach, bo na giełdzie w Broniszach sprzedawano je po 4,00 – 5,00 zł/szt. To nie mało i wciąż znacząco drożej niż oferta hurtowa brokułów importowanych z Hiszpanii. Te są oferowane przez polskich importerów po 3,50 – 3,80 zł/szt.

Teraz ceny hiszpańskich brokułów na aukcjach hurtowych w Murcji są na poziomie 0,35 – 0,45 euro/szt. Tydzień temu było to w eksporcie 0,40 – 0,50 euro/szt. W tym sezonie ceny brokułów w Hiszpanii są nieco niższe niż rok temu i taką różnicę widać też na polskim rynku. Byłoby jeszcze taniej, gdyby nie osłabiająca się do euro złotówka. Jak widać ceny polskich brokułów muszą jeszcze trochę spaść, aby stały się one konkurencyjne do importu.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE