Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Zielone róże

2012-04-02 15:40
Źródło: fresh-market.pl (Krystyna Szymańska)

 Producent zaraz po zbiorze powinien róże szybko schłodzić wodą lub w chłodni, najlepiej w komorze szokowej, a zaraz potem owinąć folią. Przechowywanie brokułów w temperaturze 1 – 3 st. C., wilgotność względna powietrza w granicach 90-95%, pozwala oferować towar do handlu przez 14 dni.

Reżim temperatury musi być bardzo ostry. Nawet niewielkie i krótkotrwałe wahania temperatury powyżej 6 st. C. powodują szybkie starzenie się produktu: rozwijają się pączki oraz rozwój bakteriozy i chorób grzybowych, róża żółknie. Brokuły są wyjątkowo wrażliwe na zbyt wysoką temperaturę. Innym czynnikiem pogarszającym ich jakość jest zbyt niska wilgotność w pomieszczeniach magazynowych. Brokuły szybko tracą wtedy jędrność, czyli swój turgor. Na jakość ma wpływ obecność w powietrzu w magazynie etylenu pochodzącego od produktów wydzielających ten gaz. Dlatego nie można przechowywać razem z brokułami jabłek, gruszek, awokado, melonów, moreli, nektarynek i śliwek.

Jakość brokułów reguluje norma ogólna zawarta w Rozporządzeniu Komisji Unii Europejskiej nr 543/2011. Handlowiec może również stosować nieobowiązkową normę EKG/ONZ, ale wtedy brokuły muszą spełniać jej wszystkie wymagania.      

 

Masz pytania, napisz do autora krystyna.szymanska|freshquality.pl| |krystyna.szymanska|freshquality.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE