Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Austria – cebula bez zmian

U progu połowy stycznia sytuacja na austriackim hurtowym rynku cebuli pozostaje stabilna. Ceny nie zmieniły się tam już od około sześciu tygodni. Pytanie, czy jest to zła informacja dla tamtejszych producentów cebuli?

Oczywiście nie  jest to informacja, na którą oni czekają. Ceny cebuli są bowiem w tym sezonie niskie. Ale biorąc pod uwagę sytuacje na całym rynku europejskim, to fakt, że cebula w Austrii nie tanieje ma też swoje znaczenie.

Tym bardziej, że na tamtejszym rynku wewnętrznym widać, iż handel cebulą idzie całkiem dobrze. jest równowaga między podażą a popytem. Nie ma więc mowy o zawaleniu rynku nie chcianym przez nikogo towarem. Do tego w Austrii też mamy prawdziwą zimę, co wpływa dodatnio na popyt i natężenie handlu. Również w eksporcie, choć wciąż dość mizernym, coś się z racji mroźnej aury rusza. Zwłaszcza jeśli chodzi o cebulę większych kalibrów, której już gdzie niegdzie zaczyna brakować.

Sytuacja cenowa, jak powiedziano wyżej, nie zmieniła się od sześciu tygodni. Dla cebuli oczyszczonej i posortowanej ceny dla producentów to przedział 9,00 – 13,00 euro/100 kg. Dla porównania przypomnijmy, że w analogicznym okresie zeszłego roku było to 20,00 – 24,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE