Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – cebula w górę

Wiele przemawiało za tym, że ceny cebuli na austriackim rynku hurtowym będą pozostawały na stabilnym poziomie jeszcze przez dłuższy czas. Wystarczy rzut oka na wykres poniżej aby się o tym przekonać. Jednak optymistyczne nastroje po okresie świątecznym sprawiły, że pojawiły się też opinie o możliwym wzroście cen. I opinie te znalazły obecnie potwierdzenie.

Nastrój na rynku austriackim jest obecnie bardzo dobry. A to za sprawą poprawy popytu na rynku wewnętrznym, ale przede wszystkim chodzi o sytuację w eksporcie.

Na rynku krajowym jest nieźle, zwłaszcza w porównaniu z okresem sprzed Bożego Narodzenia. Ale ceny zostały wreszcie pchnięte w górę dzięki znacznemu ożywieniu w eksporcie. W tym sektorze austriackiego rynku ceny reagują o wiele żywiej niż w handlu wewnętrznym. Popyt jest na tyle duży, że przy towarze najwyższej jakości sprzedający łatwo uzyskują ceny powyżej średniej.

Aktualna zaś cena za cebulę dobrej jakości oferowaną luzem, przesortowaną na polu jest na poziomie 19,00 – 21,00 euro/100 kg. W poprzednim tygodniu było to 18,00 - 19,00 euro/100 kg. Przypomnijmy, że w trzecim tygodniu roku 2013 ceny cebuli były niższe niż obecnie i wynosiły 15,00 – 17,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE