Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Austria – drożej za cebulę

Podaż cebuli na rynku austriackim stale maleje. I spadła już na tyle, że wreszcie zareagowały na to tamtejsze ceny. Trudno się dziwić, skoro u części pośredników rodzima cebula już nie jest w ogóle dostępna.

W ostatnim okresie spadał eksport cebuli z Austrii. To zjawisko tłumaczone jest potrzebami tamtejszego rynku wewnętrznego i przekserowaniem na niego właśnie cebuli eksportowej. I tak będzie już do nowych zbiorów, jako że zapasy mogą tylko maleć.

Ale wzrost cen cebuli w Austrii nie był wcale zbyt imponujący. Dwudziesty tydzień 2016 roku przyniósł ich zwyżkę z 30,00 – 32,00 euro/100 kg do 30,00 – 34,00 euro/100 kg (ceny dla producenta, towar przesortowany, luz). Poprzednia, również niewielka zwyżka miała miejsce cztery tygodnie temu. Wtedy jeszcze ceny były półtora razy wyższe niż rok wcześniej (w lutym były one trzykrotnie wyższe). Natomiast bieżąca podwyżka nie była na tyle duża aby w ogóle wznieść ceny powyżej poziomu z analogicznego okresu zeszłego sezonu, który wynosił 31,00 – 34,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE