Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Fasolka szparagowa – to jeszcze nie koniec

2020-10-21 11:00

Tegoroczny sezon handlu krajową fasolką szparagową wydatnie się wydłużył. Warzywo to wciąż jest dostępne w hurcie i wciąż też skupują go zakłady przetwórcze, choć skala tego skupu już maleje. Ceny za fasolkę przemysłową pozostają jednak stałe od pewnego czasu, co oznacza, że tego surowca nie jest tak mało. I nie mówimy tu o cenach kontraktacyjnych (0,80-0,85 zł/kg), ale o zakupach z wolnej ręki, gdzie jest to przedział0,90-1,00 zł/kg.

Na rynku świeżym podaż fasolki szparagowej maleje, ale biorąc pod uwagę, że mamy ostatnią dekadę października, to jej dostępność jest ponadprzeciętnie wysoka. Co widać w cenach. Na lokalnych giełdach hurtowych fasolka (i to generalnie jest towar dość ładny) jest obecnie oferowana w cenach od 4,00 zł/kg do 9,00 zł/kg.

Jak na październik to bardzo niskie ceny, przekładające się na detal na poziomie 6,00-11,00 zł/kg. Warto w tym kontekście przypomnieć, iż rok temu w lipcu był moment, w którym fasolka szparagowa miała średnią cenę w dużym hurcie na pułapie 12,50 zł/kg. Wydaje się więc możliwe, że w małym hurcie w tym sezonie handel fasolką przeciągnie się przynajmniej do końca listopada, chociaż decydujące znaczenie ma tu pogoda.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE