Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Kalafiory – kolejna zmiana trendu

2017-08-22 13:00

Wygląda na to, że wzrost hurtowych cen kalafiorów został wyhamowany i zaczęła się kolejna zmiana trendu cenowego. Innymi słowy mamy spadek cen tych warzyw w dużym hurcie. I to mimo nienajlepszej pogody. Jednak dla kalafiorów akurat takie zmiany krótkookresowych trendów są raczej normą, a nie wyjątkiem.

Widać to na wykresie średniej ceny tych warzyw w dużym hurcie w ostatnich pięciu sezonach. Zmienność rzuca się w oczy. Tym razem przyszła zniżka i wydaje się, że ceny kalafiorów mogą pójść śladem tych z zeszłego roku. Wówczas trend zniżkowy sprowadził je do poziomu 1,40 zł/szt. (cena średnia 9 września 2016 roku). Jak głęboka będzie teraz przecena?

Jak zawsze w przypadku kalafiorów, trudno to oszacować. Obecne ceny to 2,00 – 2,50 zł/szt. sprzedażowo. Ale z informacji płynących z centrum kraju wynika, że popyt bardzo osłabł i w skupach ceny zjechały dziś na pułap zaledwie 1,00 – 1,20 zł/szt. Możliwe jest więc, że i tym razem średnia cena na przełomie sierpnia i września zejdzie do 1,50 zł/szt.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE