Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Wysyp kalafiorów trwa

2012-07-04 08:15

Już drugi tydzień mamy na rynku wysyp kalafiorów. Podaż tych warzyw jest ogromna, a ceny ostro poszły w dół. W zeszłym tygodniu ceny te spadły do 0,80 – 1,00 zł/szt. w skupie. Obecnie jest to 0,60 – 0,80 zł/szt. A są też rejony, gdzie kalafiora można kupić od 0,40 zł/szt. Tak jest na przykład w okolicach Sandomierza. Kalafiorów jest mnóstwo, z ich jakością bywa różnie. Słabsze jakościowo i duże sztuki sprzedawane są właśnie po 0,40 zł.

Tak, jak pisaliśmy bowiem większość kalafiorów na rynku ma róże o dużych rozmiarach. Wynika to z warunków pogodowych. Popyt na takie kalafiory osłabł, a bardziej poszukiwane są kalafiory drobne – do kalibru 8 lub 10. Za takie kalafiory skupy płacą w rejonie Sandomierza 0,70 – 0,80 zł/szt. Wynika to z faktu, że drobne kalafiory poszukiwane są na eksport do Wielkiej Brytanii.

W ostatnich dniach zmniejszyło się natomiast zainteresowanie importerów z Rosji naszymi kalafiorami. Najwidoczniej na tamtejszy rynek trafiać zaczęło więcej rodzimej produkcji.

Wysyp kalafiorów potrwa jeszcze około tygodnia. Potem ich podaż spadnie. Do tego czasu na pewno producenci muszą się pogodzić z obecnym, niskim poziomem cen. Aktualnie sprzedażowe ceny kalafiorów (z opakowaniem) są na poziomie 1,00 – 1,40 zł/szt.

Słowa kluczowe: kalafiory, cena kalafiorów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE