Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Kapusta pekińska – fatalny finisz sezonu

2018-04-20 20:08

Sezon 2017/2018 kapusty pekińskiej już finiszuje. Na przyszły tydzień zapowiadane sa pierwsze dostawy młodej „pekinki” z krajowych upraw. Do tego dochodzi kapusta sprowadzana z Węgier.

Oczywiście na początku ceny młodej kapusty są relatywnie wysokie, bo jej podaż dopiero zaczyna rosnąc. Ale też i nie sa one jakoś horrendalnie wysokie. Mówi się o poziomie 2,50 – 3,00 zł/kg w hurcie.

Ale to będzie się w miarę szybko zmieniać, zwłaszcza jeśli dopisze pogoda. Podaż młodej „pekinki” będzie rosła, a handel „starą” będzie szybko zamierał. Zwłaszcza, że z jakością zapasów ze zbioru 2017 jest już bardzo marnie.

A jak wygląda końcówka starego sezonu? Najkrócej mówiąc fatalnie. W tym roku nie było mocnej zwyżki na finiszu. Obecnie ceny sprzedażowe w dużym hurcie to 1,40 – 1,70 zł/kg, najniższe przynajmniej od dziesięciu lat, co widać na naszym wykresie.

W

Dla porównania przywołajmy poziom cenowy sprzed roku. Wówczas średnia cena sprzedażowa wynosiła 2,60 zł/kg (i jeszcze rosła do końca kwietnia), czyli była o 68 procent wyższa od obecnej ceny 1,55 zł/kg. I wygląda na to, że już do końca bieżącego sezonu lepiej nie będzie, a ci, którym zostały zapasy „pekinki” mocno rozglądają się za kupcami.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE