Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Startuje nowy sezon krajowych ogórków

2020-01-30 07:50

W styczniu i lutym z rynku znikają krajowe ogórki szklarniowe z ostatniego nasadzenia sezonu 2019/2020, a zaczyna się nowy sezon. Jest to więc okres, w którym podaż tych warzyw jest najniższa i musi minąć jeszcze kilka tygodni, aby znów zaczął się poważniejszy handel hurtowy krajową ofertą. Warto jednak podkreślić, że przejście dla tych warzyw z jednego sezonu do drugiego jest płynne i krajowe ogórki w zimie nie znikają, jak kiedyś, z oferty polskich producentów i handlowców.

Jednak podaż polskich ogórków szklarniowych jest obecnie bardzo niska i przekłada się to na ich hurtowe ceny. W ofertach hurtowników ogórki te są oferowane po 12,00-14,00 zł/kg. Dodajmy, że od końca roku 2019 do chwili obecnej średnia cena hurtowa ogórków krajowych wzrosła aż o 73 procent. Obecne ceny są znacznie wyższe niż w zeszłym roku, w tej fazie sezonu. Wówczas ceny znajdowały się w przedziale 9,50-11,00 zł/kg.

Ale wtedy dużo tańsze były ogórki importowane. Te długie, sprowadzane z Hiszpanii w polskim hurcie oferowano po 6,50-7,50 zł/kg. Teraz ceny tych warzyw znajdują się w przedziale 11,50-13,50 zł/kg. To wynik problemów podażowych, jakie są w Hiszpanii konsekwencją długich tygodni niekorzystnej pogody.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE