Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Zróżnicowane ceny papryki

2013-08-08 15:15

To już kolejny tydzień, w którym notuje się spadek cen papryki czerwonej. W dużej mierze wynika to z szybkiego tempa wzrostu podaży tego warzywa na hurtowym rynku. Przy takiej pogodzie – słonecznej i upalnej, wegetacja papryki przebiega szybko i na rynku to widać.

Do tego stopnia, że nawet poprawa w popycie na czerwoną papryką nie zatrzymała spadku jej cen. Poprawa ta była zbyt mała. Nie sprawdziły się zatem opinie sprzed tygodnia, kiedy to ceny zeszły do poziomu 3,50 – 4,20 zł/kg (z opakowaniem), że popyt na tyle się umocni, iż zatrzyma obniżkę.

Jednak nie wszędzie papryki czerwonej jest teraz jednakowo dużo i nie wszędzie jej ceny są jednakowo niskie. Spadek kontynuowany jest w centrum kraju. W mazowieckim „zagłębiu paprykowym” za czerwoną paprykę (z opakowaniem) płacono w czwartek 3,00 – 3,20 zł/kg.

W Małopolsce natomiast sytuacja się odmieniła. Tam podaż papryki czerwonej uległa ograniczeniu. I ceny zróżnicowały się w związku z tym w porównaniu do centrum kraju. Czwartkowa cena papryki czerwonej na małopolskim rynku to 4,00 – 5,00 zł/kg w zależności od jakości towaru. Wszystko przez suszę. Na południu nie padalo już od tygodni.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE