Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Pietruszka tańsza, ale…

2019-08-19 13:14

Sierpień przyniósł spadek hurtowych cen pietruszki na polskim rynku. Ale z powodu niekorzystnych warunków pogodowych przez cały w zasadzie okres wegetacji, tegoroczne zbiory pietruszki, tak odmian wczesnych, jak i tych późnych będą poniżej średniej wieloletniej. A zatem czeka nas kolejny ciężki sezon z niedoborami tego warzywa.

A to oznacza, że pietruszka znów będzie droga. Zresztą już jest droga, nawet mimo ostatnich obniżek jej cen. Obecnie w dużym hurcie ceny sprzedażowe mytej pietruszki to przedział 5,00 – 6,00 zł/kg, co daje średnią 5,50 zł/kg.

Oczywiście to mniej niż poziom 16 zł/kg, czy nawet 10 zł/kg, ale to wciąż sporo. Na naszym wykresie widać, że cena średnia jest obecnie wyższa niż te ze wszystkich ośmiu poprzednich sezonów umieszczonych w zestawieniu. Od ceny z analogicznego okresu zeszłego roku jest wyższa o 10 procent. Czy ceny pietruszki znów trafią na czołówki mass-mediów w Polsce? Wiele będzie zależało od pogody w kolejnych tygodniach, czy pozwoli na znaczący wzrost masy korzeni pietruszki. Jednak z pewnością nawet najlepsza pogoda w końcówce sierpnia i we wrześniu nie zniweluje strat, które już się dokonały.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE