Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Pietruszka to teraz gorący temat

2018-01-24 16:07

Pietruszka cieszy się teraz w polskim hurcie wysokim zainteresowaniem kupujących. Tym wyższym, im trudniej znaleźć chętnych do jej sprzedaży. Jak bowiem pisaliśmy już na łamach portalu fresh-market.pl (patrz tutaj), wielu producentów tego warzywa wstrzymuje się ze sprzedażą zapasów w przeświadczeniu, że ceny szybko wzrosną.

Ostatnie tygodnie pokazują, że takie prognozy mają dużą szansę na spełnienie. Ze względu na ograniczoną dostępność pietruszka stała się jednym z gorętszych tematów na hurtowym rynku warzyw świeżych.

wykres

 

Ceny sprzedażowe mytej pietruszki to obecnie w dużym hurcie przedział 2,20 – 2,70 zł/kg i wedle informacji napływających do redakcji, to nie koniec zwyżki. Na razie mamy więc średnią cenę sprzedażową 2,45 zł/kg i jak widać na wykresie jest ona już wyższa niż w pięciu z sześciu poprzednich sezonów. Drożej (średnia cena 3,20 zł/kg) było tylko w trzeciej dekadzie stycznia 2016 roku.

Pytanie co dalej? Na razie kontynuacja trendu wydaje się wielce prawdopodobna. Ale patrząc na zmienność cen w poprzednich latach, trzeba być gotowym na korektę między lutym a marcem. Jak widać na wykresie, często wtedy przychodzi okresowy spadek cen pietruszki, a trend wzrostowy wraca w końcówce marca.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE