Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jeszcze o rabarbarze

2020-06-18 08:00

Późnowiosenna faza sezonu skupu rabarbaru przemysłowego ma się ku końcowi. O cenach tego surowca pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl wczoraj (patrz tutaj). W skrócie – ceny nie są imponujące, a te skupy, które jeszcze są zainteresowane rabarbarem przemysłowym, ostatnio je obniżyły.

Ale okazuje się, że sytuacja w handlu rabarbarem przeznaczonym na rynek detaliczny jest zgoła odmienna. „Takiego popytu na rabarbar nie było od bardzo dawna”, mówi handlowiec z firmy mającej siedzibę na południowym Mazowszu. „Popyt na rabarbar ze strony sieci handlowych jest ogromny”, dodaje. Rabarbar przeżywa w tym segmencie swój renesans -  można powiedzieć.

Popyt na taki rabarbar płynie nie tylko z rynku krajowego, ale i spoza granic Polski, a najbardziej zainteresowane są nim markety niemieckie. Widać więc, że trend jest co najmniej regionalny, nie tylko lokalny, polski. Jeśli chodzi o ceny rabarbaru kupowanego z przeznaczeniem na rynek detaliczny, to za rabarbar malinowy bardzo dobrej jakości producent może dostać 2,50 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE