Jak się obudzisz, już wiesz — świeże ceny owoców i warzyw na dziś, u nas.

Kup teraz abonament!

Prawda czy fałsz: największe mity o szparagach

Nie ma różnicy w smaku szparagów wczesnych i późnych
Jeśli zbiory szparagów są opóźnione, w żaden sposób nie zmienia to ich smaku. Natomiast dużą różnicę w smaku widać w przypadku szparagów posadzonych zbyt szybko. Jednak ponieważ takie szparagi nie smakują dobrze, nawet nie mają szans na to, by dotrzeć na rynek.

Białe szparagi są ​​ładniejsze, ale czy także lepsze?
Konsumenci zazwyczaj chcą na talerzu szparagów zgodnych ze swoimi wyobrażeniami o nich: prostych, smukłych, „bladych jak ściana” i z gładką „głową”. Ale to, że szparagi są śnieżnobiałe nie równa się lepszemu smakowi. W rzeczywistości, nawet jeśli kolor odbiega nieco od tego wzorca, smak jest wciąż ten sam. Ciemniejsze szparagi są ​​ tańsze tylko dlatego, że ich wygląd jest mniej typowy.

Enzymy powodują, że twój mocz czuć szparagami
Szparagi są rzeczywiście moczopędne, co powoduje konieczności wizyty w łazience szybko po ich spożyciu. To może oznaczać, że mocz ma ostry zapach, podobny do zgniłej kapusty. To zależy jednak od ilości enzymów już w organizmie: tylko 40 proc. osób wykazuje takie objawy.

Surowe szparagi są nietoksyczne
Zakłada się czasami, że jedzenie surowego szparagów jest toksyczne. Ale to nie w tym rzecz. Surowe szparagi nie są ​​w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia, ale zazwyczaj brakuje im typowego smaku szparagów, co czyni spożycie ich niepopularnym.

Im świeższe, tym lepsze
Szparagi można przechowywać przez trzy dni. Wtedy zachowują świeżość. Ale tylko ze skórką, owinięte wilgotnym ręcznikiem i w lodówce. Alternatywą jest – obrać szaragi ze skórki i zamrozić je w porcjach, w temperaturze -18°C. Należy pamiętać jednak o tym, że im świeższe szparagi, lepiej smakują.

Słowa kluczowe: szparagi, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE