Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4453 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Upały szkodzą kalafiorom

Kalafiory
  |   Źródło:
Kalafiory to warzywa ciepłolubne, ale panujące w Polsce upały szkodzą również im. Jak to przekłada się na ceny w dużym hurcie?

Kalafiory lubią ciepło, ale upały jakie mamy w tym miesiącu w Polsce, szkodzą również takim warzywom. Przez tropikalne gorąco i brak opadów deszczu bieżące zbiory kalafiorów są niższe, a do tego pogoda niekorzystnie wpływa na jakość tych warzyw.

A to oznacza wzrost cen za towar łady i dobrej jakości, bo takiego na rynku wyraźnie już brakuje. Z drugiej strony większa część bieżącej oferty to kalafiory słabej jakości i taki towar ma niższe ceny, chociaż i tak relatywnie wysokie w kontekście braków podażowych.

Obecnie ceny sprzedażowe dobrej jakości kalafiorów to w dużym hurcie 2,80 – 3,40 zł/szt. (za kaliber 6), a ceny tych słabszej jakości lub drobniejszych zaczynają się od 2,20 zł/szt. Daje to średnią cenę sprzedażową na poziomie 2,80 zł/szt. To dużo, chociaż jak widać na wykresie poniżej, wciąż jeszcze cena ta znajduje się poniżej poziomu sprzed roku i sprzed lat dwóch, więc przestrzeń do dalszej zwyżki jeszcze jest.

Podobne
Kalafiory
2019-06-12 12:24
Zmiana trendu w cenach kalafiorów?
Wiele wskazuje na to, że najbliższe dni przyniosą zmiany w sytuacji na rynku kalafiorów. I to zmiany przeciwne do tych, jakie w tym segmencie miały miejsce od końca maja.
czytaj więcej
Kalafiory i brokuły
2019-06-06 16:02
Holandia – dobra podaż kalafiorów, a co z brokułami?
Na pustym holenderskim rynku sprzedaż kalafiorów idzie bardzo gładko, a niska podaż brokułów sprawia, że na większy handel tymi warzywami trzeba jeszcze poczekać, mówi, dla portalu www.freshplaza.com, Robert Vogel z AGF Direct z Zwaagdijk.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-06-05 13:57
Kalafiory – ceny jak przed rokiem
Początek czerwca przyniósł znaczącą zmianę sytuacji cenowej w hurtowym handlu kalafiorami. Scenariusz tych zmian wydaje się niemal identyczny jak ten sprzed roku.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-05-30 13:07
Kalafiory – ceny wysokie, ale…
Początek tegorocznego sezonu polskich kalafiorów przebiega pod znakiem dość wysokich cen. Ale jak ceny te wypadają w porównaniu z latami poprzednimi?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.