Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Holandia – dobra podaż kalafiorów, a co z brokułami?

Holenderski sezon kalafiorowy rozpoczął się około dwóch do trzech tygodni temu i był to dość spokojny start. „Początek był nieco późniejszy niż się spodziewaliśmy, ale wolumeny są już teraz dobre”, mówi Robert Vogel z AGF Direct z Zwaagdijk.

Sprzedaż kalafiora jest lepsza niż oczekiwano. „Kalafior hiszpański i francuski nie są już dostępne, więc rynek jest bardzo „wyposzczony”. Powoduje to płynne pozbywanie się produktu. Pomimo posiadania dość dużych wolumenów, produkt sprzedaje się szybko i po dobrych cenach”- kontynuuje Robert.

Ceny kalafiora (szóstki) wynoszą od 0,90 do 1,10 euro. „Jakość jest dobra, więc nie możemy narzekać”, uśmiecha się Robert. „Popyt jest dobry zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym”.

Natomiast holenderski sezon brokułów rozpoczął się ale na razie dostępne ilości są bardzo małe i trafiają na rynek nieregularnie. „Spodziewaliśmy się dobrego startu w tym okresie, ale brokuły nie rosną tak dobrze, jak oczekiwano. Musi minąć około dwóch lub trzech tygodni, zanim poprawią się wolumeny ”, spodziewa się Robert.

„Biorąc pod uwagę, że podaż brokułów importowanych będzie wkrótce maleć, a ich jakość spada, nie ma się co dziwić wzrostowi cen za ładny towar, który już zdrożeje niebotycznie. Ceny hiszpańskich brokułów wynoszą nawet 1,50-1,70 euro.”

Na zakończenie Robert wspomina, że ​​rynek sałaty lodowej charakteryzuje się dość stabilną sytuacją. „Podaż nie jest wyjątkowo wysoka, a produkt szybko się sprzedaje po cenach około 4,50 euro”.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE