Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 1663 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – ceny kapusty ostro w górę

Kapusta
  |   Źródło:
Ceny białej kapusty na Ukrainie wzrosły w ciągu tygodnia prawie dwa razy.

Na Ukrainie biała kapusta nadal szybko drożeje. Według danych z codziennego monitorowania projektu EastFruit, tylko w tydzień cena tych produktów wzrosła prawie dwa razy. Eksperci zauważają, że popyt na kapustę jest nadal wysoki, a podaż produktów wysokiej jakości na rynku gwałtownie spada z powodu czynników sezonowych.

Od ostatniego tygodnia biała kapusta na rynku ukraińskim stała się średnio 1,7 razy droższa, a dziś rolnicy oferują kapustę w cenie od 3,00 do 5,00 UAH/kg, czyli 0,11-0,18 USD/kg (0,45-0,76 zł/kg) w zależności od jakości.

Przypomnijmy, że od początku tego roku w segmencie białej kapusty utrzymywał się na rynku ukraińskim trend spadkowy. Powodem była nadwyżka podaży na tle stosunkowo niskiego popytu. Teraz, gdy w kraju wprowadzono środki kwarantanny, działalność handlowa w segmencie kapusty wyraźnie przyspieszyła, co pozwoliło rolnikom znacznie podnieść ceny sprzedaży. Stopniowe sezonowe zmniejszanie zapasów kapusty w ukraińskich magazynach ma również pozytywny wpływ na cenę.

Warto zauważyć, że pomimo szybkiego wzrostu cen w segmencie białej kapusty, dziś to warzywo na Ukrainie nadal kosztuje średnio 1,7 razy taniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie gracze rynkowi oczekują nowego skoku cen w przyszłym tygodniu. Wyjaśniają swoją opinię bardzo aktywnym popytem na kapustę.

Podobne
Kapusta
2020-03-23 09:00
Korekta cen kapusty białej
Po dość gwałtownym wzroście cen spowodowanym nerwową reakcją na koronawirusa rynek kapusty białej w Polsce wyraźnie się uspokoił. A czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Kapusta
2020-03-19 09:00
Ceny kapusty białej w górę
Na falę wznoszącą, którą na hurtowym rynku warzyw obserwowaliśmy w ostatnich dniach, „załapały się” również ceny rodzimej kapusty białej.
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-27 12:00
Rosja – biała kapusta jeszcze w górę
Ceny białej kapusty w Rosji znów poszły w górę.
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-25 11:00
Ukraina – drożej za białą kapustę
Ukraińscy rolnicy mieli okazję podnieść ceny kapusty
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.