Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4581 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Są już pierwsze polskie kalafiory

Kalafiory
  |   Źródło:
Na rynek hurtowy trafiły już pierwsze polskie kalafiory. Podaż tych warzyw jest oczywiście na razie ograniczona, ale ceny, co ciekawe, są w zasadzie identyczna jak przed rokiem.

Pierwsze kalafiory z krajowych upraw trafiły już na polski rynek hurtowy. Ilości są niewielki, jak to na starcie sezonu. Pod pewnymi względami tegoroczny początek sezonu jest bardzo podobny do tego sprzed roku. Zwłaszcza jeśli chodzi o poziom cen.

Przed rokiem pierwsze kalafiory krajowe oferowane na giełdzie w Broniszach miały ceny 4,50 – 5,50 zł/szt., a w Kaliszu 5,00 – 6,00 zł/szt. I dokładnie takie same przedziały mieliśmy na obu rynkach w tym roku. Oczywiście są to kalafiory kalibru 8. Na „szóstki” jeszcze trzeba poczekać. Podobnie jak rok temu, teraz też już doszło do pierwszych zniżek i kalafiory w Kaliszu są obecnie po 4,50 – 5,00 zł/szt. I to mimo, że mamy chłodną aurę, która nie sprzyja szybkiej wegetacji.

Jest chłodno, ale nie aż tak, jak to miało miejsce przed dwoma, trzema i czterema laty. Wtedy pogoda była jeszcze gorsza, a sezon młodych warzyw, w tym kalafiorów startował z opóźnieniem i wyższymi cenami. W 2017 roku zaczynał się on dopiero w połowie maja i z cenami sięgającymi 7,00 zł/szt.

Musi minąć jeszcze trochę czasu nim kalafior krajowy wyprze tego z importu. Jeśli jednak utrzymają się obecne ceny tych drugich, to owo wypieranie będzie dość szybki. Kalafiory z importu są bowiem relatywnie drogie (a przy tym nie za ładne). Ich ceny w hurcie to 4,80 – 6,00 zł/szt., zależnie od jakości, kalibru i wielkości transakcji.

Podobne
Kalafiory
2019-03-20 15:00
Import kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Wzrost importu kalafiorów i brokułów w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-03-19 13:37
Eksport kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Spadek eksportu w kategorii kalafiorów i brokułów. Analizujemy najnowsze dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-03-14 11:00
Kalafiory – trend przeciwny do zeszłorocznego
Sytuacja na hurtowym rynku importowanych kalafiorów jest o 180 stopni odmienna od tej sprzed roku. Co to oznacza dla cen tych warzyw?
czytaj więcej
Kalafiory
2018-11-26 12:00
Kalafiory – sezon 2018 mocno zróżnicowany
Tegoroczny sezon krajowych kalafiorów w dużym hurcie właśnie finiszuje. Można więc wstępnie go podsumować.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.