Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019. Od wczoraj dodano 1736 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2019-10-09 16:08
Ardanowski do rolników: Nie zwlekajcie ze składaniem wniosków o pomoc po suszy
Rolnicy nie zwlekajcie ze składaniem wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych tegoroczną suszą i innymi klęskami żywiołowymi - zaapelował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że wnioski będą przyjmowane do 31 października.
czytaj więcej
2019-10-08 20:40
Akceptacja Wojciechowskiego daje oręż do wyrównania dopłat dla rolników
Akceptacja kandydatury Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE ds. rolnictwa otwiera ogromne szanse przed polskimi rolnikami; daje oręż do wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu europejskiego - podkreślił we wtorek wicepremier Jacek Sasin.
czytaj więcej
2019-10-08 19:21
MPiT: będziemy wzorować się na tzw. azjatyckich tygrysach
W budowie przyjaznego otoczenia prawnego dla przedsiębiorców będziemy wzorować się na tzw. azjatyckich tygrysach - zapowiedział resort przedsiębiorczości i technologii w komunikacie podsumowującym dwudniowy Kongres 590 w Rzeszowie.
czytaj więcej
2019-10-08 19:20
Ekspert: Polska liderem w dobrym wydatkowaniu unijnych pieniędzy
Polska jest największym beneficjentem unijnej polityki spójności. Jest stawiana w UE jako przykład państwa, które dobrze sobie radzi w wydatkowaniu unijnych pieniędzy - ocenił we wtorek na Kongresie 590 Filip Skawiński analityk Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
czytaj więcej
2019-10-08 19:14
Uzasadnianie zmian legislacyjnych powinno być obowiązkowe
W procesie legislacji podstawowe znaczenie ma proces przygotowania aktu prawnego – wiodącym kryterium powinno być jego znaczenie dla adresatów i wartości jakim ma służyć. Dopiero właściwe określenie adresatów i celów pozwala na świadome wskazanie charakteru pożądanej regulacji. Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) opracowały program gospodarczy dla Polski, który zabezpiecza zarówno transfery socjalne, jak i wpływy do budżetu państwa.
czytaj więcej
2019-10-08 19:10
Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. kończy nowa inwestycję
Inwestycja Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A. idzie zgodnie z planem. W drugiej połowie listopada boksy handlowe w nowej hali targowej zostaną przekazane najemcom. Ci będą potrzebowali tygodnia lub dwóch na dostosowanie pomieszczeń do swoich wymogów i... zaproszą kupujących. Na giełdzie będzie nowy asortyment, ale w nowej hali pojawią się również ci handlujący, którzy są doskonale już znani klientom. Będzie więc wygodniej, przestrzenniej, nowocześniej.
czytaj więcej
2019-10-08 19:04
W listopadzie ARiMR skończy rozpatrywanie zaległych wniosków rolników
Z 19 tys. zaległych wniosków rolników, które w sierpniu czekały na rozpatrzenie w ARiMR, zostało jeszcze ok. 5 tys.; ich rozpatrywanie Agencja zakończy w listopadzie - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski we wtorek w TVP Info.
czytaj więcej
2019-10-08 16:42
Jak konsument może sprawdzić wiarygodność e-sklepu?
Europejskie Centrum Konsumenckie i CERT Polska radzą, jak szybko sprawdzić wiarygodność sklepu i nie dać się nabrać.
czytaj więcej
2019-10-08 15:26
E&Y: Jedną z barier rozwoju handlu online, jest fakt, że Polacy lubią chodzić na zakupy
57% Polaków dokonuje zakupów online, a 43% korzysta wyłącznie ze sklepów stacjonarnych. Główną barierą dla handlu w Internecie jest chęć bezpośredniej oceny produktu, na ten czynnik wskazało 68% respondentów. Polacy najczęściej zmawiają produkt w sieci, a odbierają osobiście w sklepie stacjonarnym – robi tak 55% ankietowanych przez EY. Niezależnie od kategorii produktowej gazetka reklamowa jest wciąż jednym z podstawowych źródeł wiedzy o cenie towaru. To wnioski płynące z badania EY.
czytaj więcej
2019-10-07 18:25
Rząd przyjmie Strategię zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa do 2030 r.
We wtorek rząd przyjmie ”Strategię zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa do 2030 r.”- poinformował w Gdańsku wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Ryszard Zarudzki podczas konferencji prasowej w Pomorskim Centrum Rolno-Spożywczym w Gdańsku ”Renk”.
czytaj więcej
2019-10-07 15:24
Ardanowski: kraje Trójkąta Weimarskiego mają podobną wizję rolnictwa
W zdecydowanej większości spraw mamy podobną wizję i jesteśmy przekonani, że rolnictwo jest ważnym działem gospodarki europejskiej - mówił w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji po podpisaniu wspólnej deklaracji ministrów rolnictwa państw Trójkąta Weimarskiego.
czytaj więcej
2019-10-07 15:22
Kraków: 40 mln zł z UE na nowoczesne Centrum Innowacji i Badań Żywności
40 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Uniwersytet Rolniczy (UR) w Krakowie na budowę Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności. Umowę o przekazaniu środków podpisano w poniedziałek podczas inauguracji 67. roku akademickiego w uczelni.
czytaj więcej
2019-10-03 21:18
W brytyjskie propozycji ws. brexitu wiele problematycznych kwestii
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wskazał w czwartek na wiele problematycznych kwestii w najnowszej brytyjskiej propozycji ws. Brexitu, mówiąc, że potrzebne są dalsze dyskusje.
czytaj więcej
2019-10-03 20:11
Dotychczas oszacowana wartość strat w uprawach rolnych na pomorzu wynosi blisko 200 tys. zł
W województwie pomorskim dotychczas oszacowana wartość strat w uprawach rolnych wynosi blisko 200 tys. zł, z czego straty spowodowane przez suszę wynoszą ponad 36,5 tys. zł - poinformował w czwartek Pomorski Urząd Wojewódzki.
czytaj więcej
2019-10-03 20:08
Dopłaty dla polskich rolników powinny być równe ze średnią europejską
Dopłaty dla polskich rolników powinny być chociaż równe ze średnią europejską - powiedział w czwartek w Golubiu-Dobrzyniu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że jeżeli nasze oczekiwania nie zostaną spełnione, rząd nie wyrazi zgody na budżet UE na kolejne lata w krzywdzącej formie.
czytaj więcej
2019-10-03 15:12
Francja i UE gotowe odpowiedzieć sankcjami w sporze handlowym z USA
Francja i Unia Europejska są gotowe odpowiedzieć sankcjami , jeśli Stany Zjednoczone odrzucą rękę wyciągniętą przez Europę w sporze handlowym dotyczącym Airbusa - oświadczył w czwartek francuski minister finansów Bruno Le Maire.
czytaj więcej
2019-10-02 15:18
UOKiK: Maksymalna kara za wykorzystywanie przewagi wobec rolników
UOKiK nałożył na firmę przetwórczą maksymalną dopuszczalną prawem karę za wykorzystywanie przewagi kontraktowej wobec rolników. Konferencja w tej sprawie została w środę przerwana przez związkowców z AGROunii, którzy oskarżyli prezesa Urzędu o nieudolność.
czytaj więcej
2019-10-02 13:36
UOKiK nałożył 8,3 mln zł kary na T.B. Fruit Polska
UOKiK nałożył ponad 8,3 mln zł kary na T.B. Fruit Polska. Inny przetwórca – Rauch Polska – uniknął sankcji, ponieważ zmieni swoje praktyki. Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej weszła w życie 12 lipca 2017 r. Przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej, który łamie przepisy grozi kara do 3 proc. obrotu. Dotychczas urząd wydał sześć decyzji. W większości przypadków przedsiębiorcy dobrowolnie zobowiązywali się do szybkiej zmiany praktyki i poprawy sytuacji swoich kontrahentów. Dlatego unikali kary finansowej. Ponadto UOKiK prowadzi kolejnych 7 postępowań.
czytaj więcej
2019-10-02 12:41
PIE: Polska wyprzedza Wielką Brytanię i jest szóstym partnerem handlowym Niemiec
W pierwszych pięciu miesiącach 2019 r. Polska wyprzedziła Wielką Brytanię i stała się szóstym, pod względem wielkości, partnerem handlowym Niemiec - informuje Polski Instytut Ekonomiczny w zaprezentowanym w środę raporcie Nowe oblicze handlu Polski z Niemcami .
czytaj więcej
2019-10-01 20:21
UE: Komisja rolnictwa na razie nie przepuszcza Wojciechowskiego
Kandydat na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski nie dostał zielonego światła od koordynatorów komisji rolnictwa, która zakończyłaby procedurę jego przesłuchania. Europosłowie żądają, by odpowiedział na dodatkowe pytania - przekazały źródła PAP.
czytaj więcej
... 4 5 6 7 8 9 10 ...
Idź do strony: