Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 3014 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2020-04-21 09:19
Badania: co trzeci Polak pracuje z domu z obawy przed koronawirusem
Głównie ze względu na obawy o zarażenie się koronawirusem pełny lub częściowy home office ma co trzeci Polak – wynika z badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor. Wśród pracujących zdalnie przeważają kobiety i mieszkańcy Mazowsza.
czytaj więcej
2020-04-20 20:22
Chiny: Koronawirus może wywołać globalny kryzys żywnościowy
Pandemia koronawirusa może wstrząsnąć międzynarodowym handlem produktami spożywczymi i wywołać nową rundę globalnego kryzysu wyżywienia – przestrzegł w poniedziałek wiceminister rolnictwa ChRL Yu Kangzhen.
czytaj więcej
2020-04-20 16:47
Ardanowski: konieczna pilna interwencja KE na rynkach rolnych
Minister Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił się do komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego z prośbą o podjęcie przez KE pilnej interwencji na rynkach wołowiny, baraniny, mleka oraz drobiu w związku z problemem wywołanym przez pandemię COVID-19 - poinformował resort rolnictwa.
czytaj więcej
2020-04-19 21:08
Opublikowano rozporządzenie dotyczące częściowego znoszenia ograniczeń
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące częściowego znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Zgodnie z nim od poniedziałku możliwe będzie przemieszczanie się w celach rekreacyjnych m.in. po parkach i lasach.
czytaj więcej
2020-04-19 13:24
Litwa rozważy możliwość zezwolenia rolnikom z Suwalszczyzny na dojazd do ich pól
Ministerstwo rolnictwa Litwy rozważy w najbliższym tygodniu możliwość zezwolenia polskim rolnikom z Suwalszczyzny na uprawę należących do nich pól, które znajdują się po stronie litewskiej. W związku z zamknięciem granicy rolnicy z Polski nie mogą tam dotrzeć.
czytaj więcej
2020-04-18 12:31
ZPP: Plan odmrażania gospodarki odpowiada oczekiwaniom biznesu
Z zadowoleniem przyjęliśmy przedstawiony wczoraj przez rząd plan „odmrażania” gospodarki. Uważamy, że odpowiada on uzasadnionym oczekiwaniom biznesu. Wbrew głosom niektórych komentatorów, stoimy na stanowisku że przedstawiono stosunkowo konkretny (na tyle, na ile pozwala sytuacja) harmonogram uruchamiania kolejnych gałęzi gospodarki. Podejście oparte na stopniowym likwidowaniu restrykcji w kolejnych branżach, jest jak najbardziej zbieżne z przedstawianymi przez nas rekomendacjami - uważają przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
czytaj więcej
2020-04-18 10:51
ARiMR: Można ubiegać się o odroczenie spłaty zadłużenia
Można starać się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii, ogłoszonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Agencja.
czytaj więcej
2020-04-17 20:39
Andrzej Duda podpisał specustawę funduszową
Ustawa, która ma wspierać realizację programów operacyjnych w warunkach pandemii koronawirusa, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - podała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.
czytaj więcej
2020-04-17 19:56
Sieci spożywcze w dobie koronawirusa, czyli nowe usługi na nowe czasy
Pandemia koronawirusa wymusiła na największych sieciach handlowych szybkie dostosowanie swoich usług do zupełnie nowych oczekiwań konsumentów. Teraz liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Zebraliśmy nowe rozwiązania, które ostatnio wdrożyły takie marki jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Kaufland, Auchan, Netto, Aldi, Żabka czy Stokrotka. Kto z nich radzi sobie najlepiej z obecną sytuacją?
czytaj więcej
2020-04-16 21:53
Premier: od 20 kwietnia więcej osób w sklepach. III etap to otwieranie galerii handlowych
Od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń; po pierwsze otwarcie lasów i parków. Nowe zasady będą też obowiązywały w sklepach jeśli chodzi o ilość osób. Minister zdrowia odpowiadając na pytanie redakcji dlahandlu.pl na temat przywrócenia pełnego działania sklepów w galeriach handlowych powiedział: Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii dopóki nie będziemy mieli szczepionki.
czytaj więcej
2020-04-16 21:35
Hotele w drugim, gastronomia w trzecim etapie odmrażania gospodarki
Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki składający się z czterech etapów. Hotele znalazły się w drugim etapie, natomiast gastronomia - w trzecim.
czytaj więcej
2020-04-16 20:26
Premier: od 20 kwietnia przystępujemy do etapu stopniowego zdejmowania obostrzeń, także w sklepach
W ramach nowej rzeczywistości gospodarczej rząd chce zaproponować regułę trzech „i”, a od 20 kwietnia stopniowe łagodzenie obostrzeń m.in. w handlu - mówił premier Mateusz Morawiecki. Powrót do pełnej normalności w kwestii odwiedzania sklepów i galerii handlowych będzie możliwy dopiero po wynalezieniu szczepionki i zakończeniu epidemii. Co do kryzysu gospodarczego to on dopiero się rozwija.
czytaj więcej
2020-04-16 19:36
W Wlk. Brytanii z powodu koronawirusa farmerzy nie mają pracowników sezonowych
Z powodu wymuszonego koronawirusem zamknięcia granic brytyjscy farmerzy - uzależnieni od pracowników sezonowych z Europy Wschodniej - stanęli w obliczu braku rąk do pracy. Aby temu zaradzić do Wielkiej Brytanii przyleciała w czwartek pierwsza grupa pracowników z Rumunii.
czytaj więcej
2020-04-16 18:51
Senat zgłosił poprawki do ustawy dot. tarczy antykryzysowej
Senat zgłosił w czwartek poprawki do ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Izba zaproponowała m.in. poprawkę obejmującą wsparciem z tarczy antykryzysowej firmy założone między 1 lutego a 1 kwietnia br.
czytaj więcej
2020-04-16 18:22
Inflacja nie powinna już rosnąć. Na koniec roku 2 zamiast 4 proc.
Marzec to ostatni miesiąc z inflacją powyżej 4 proc. - twierdzą ekonomiści. Pod koniec roku tempo wzrostu cen może spaść do 2 proc. Przesłanką do obniżenia inflacji jest spodziewana recesja i pogorszenie kondycji gospodarstw domowych. Inną złą wiadomością jest dalszy (choć nieco wolniejszy niż ostatnio) wzrost cen żywności, a czynnikiem sprzyjającym ich podwyżce może być oczekiwana susza.
czytaj więcej
2020-04-15 19:14
MRiRW: Polska skierowała do KE wnioski o pilne działania w sektorze rolnym
Już w marcu Polska skierowała do KE wnioski o pilne działania w związku z kryzysem w sektorze rolno-spożywczym wywołanym przez pandemię koronawirusa - poinformował resort rolnictwa, odpowiadając branży drobiarskiej na postulat interwencji na tym rynku.
czytaj więcej
2020-04-15 19:11
Weszło w życie nowe rozporządzenie ws. rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy
W środę weszło w życie nowe rozporządzenie MRPiPS w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy. Nowe przepisy zawierają szereg ułatwień dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy – wskazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
czytaj więcej
2020-04-15 17:37
Rosja rozważa ograniczenie importu pomidorów
Rosyjski Związek Owocowo-Warzywny zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa z wnioskiem o zakaz importu pomidorów na okres dwóch miesięcy, aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji krajowych producentów warzyw – informuje serwis Freshplaza.
czytaj więcej
2020-04-15 16:35
Karton w roli głównej
Rynek dóbr konsumenckich jest niezwykle konkurencyjny, jednocześnie konsument jest coraz bardziej świadomy swojego wpływu na środowisko, dlatego opakowania coraz częściej muszą przekonać klienta do zalet produktu jak i neutralności środowiskowej. Opakowania kartonowe mają ogromny potencjał by oddziaływać w obu tych strefach - mówi w rozmowie z Albertem Kataną, Aleksandra Paluch, Innovation Designer w firmie Smurfit Kappa.
czytaj więcej
2020-04-15 15:47
Gdzie kupić maseczki? Sieci handlowe i Poczta Polska ruszają z ich sprzedażą
Od 16 kwietnia każda osoba przebywająca w przestrzeni publicznej będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. W ciągu ostatnich tygodni maseczki ochronne było towarem mocno deficytowym. Obecnie sytuacja poprawia się - część krajowych firm przestawiła się na ich produkcję, duże partie towaru sprowadzanie są również z zagranicy. Do sprzedaży maseczek włączają się także sieci handlowe i Poczta Polska. Gdzie i w jakiej cenie można kupić maseczki?
czytaj więcej
... 5 6 7 8 9 10 11 ...
Idź do strony: