Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2851 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Przewoźnicy bez konkretów

Transport to jedna z najbardziej
uznanych w Europie gałęzi
polskiej gospodarki
  |   Źródło:
Zakończyło się spotkanie przewoźników w Ministerstwie Skarbu. Na razie bez rezultatów. Następne - w środę w resorcie infrastruktury.

Przewoźnicy domagają się pomocy rządu w związku z rosyjskim embargiem na europejskie produkty. Ich zdaniem, branża znalazła się w dramatycznej sytuacji. Jak powiedział Tadeusz Wilk ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, piątkowe spotkanie miało charakter przygotowawczy. Na konkrety przewoźnicy oczekują w środę w ministerstwie infrastruktury.

Jak zaznaczył Tadeusz Wilk, przewoźnicy oczekują pomocy finansowej dla firm, które zakupiły tabor, by przewozić towary na Wschód. Jak wyjaśniał, takie zakupy dokonywane były w formie leasingu czy też za środki uzyskane z kredytów. Obecnie firmy te mogą stracić płynność finansową, jeśli wciąż będzie brak zleceń na przewozy towarów do Rosji.

Słowa kluczowe: transport, embargo, tranzyt

Podobne
Kaliningrad odczuwa braki żywności
2014-08-21 14:44
Prawdziwe oblicze embarga w Kaliningradzie
Na ulicach Kaliningradu jak za lat dziewięćdziesiątych, pojawiają się samochody osobowe z otwartymi bagażnikami, z których sprzedawane są sery i kiełbasy dostarczane tu z polskich dyskontów.
czytaj więcej
Zmiany w liście zakazanych produktów
2014-08-21 13:56
Rosja mięknie i zmienia embargo?
Putin zmienia listę zakazanych towarów i dopuszcza do importu niektórych produktów spożywczych. Z warzyw można sprzedawać do Rosji...
czytaj więcej
Eurazjatycka Unia Gospodarcza furtką dla embarga?
2014-08-20 14:51
Rosja już łagodzi embargo
Rosja zezwoli na import z Białorusi i Kazachstanu produktów żywnościowych wytworzonych z zachodnich surowców - podaje ITAR TASS.
czytaj więcej
Szef Fakro, Ryszard Florek proponuje...
2014-08-20 12:49
Ma pomysł na embargo
Ryszard Florek, szef Fakro, drugiego na świecie producenta okien dachowych, wysłał list do resortu gospodarki. Ma pomysł, jak sobie poradzić z rosyjskim embargiem na jabłka.
czytaj więcej
Rosyjskie embargo
2014-08-18 11:29
Rekompensaty za embargo już niedługo?
Czyżby polscy rolnicy mogli liczyć na szybką pomoc z UE w postaci rekompensat za straty spowodowane rosyjskim embargiem.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.