Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Na rynek trafiły pierwsze polskie kalafiory

2012-05-08 12:18

Choć od dłuższego czasu na polskim rynku dominują kalafiory importowane z Francji już niedługo dużą konkurencją mogą stać się dla nich kalafiory rodzimej produkcji. Jak na razie podaż polskich kalafiorów jest jeszcze niewielka, ale wystarczy kilka ciepłych dni i sytuacja zmieni się diametralnie.

Kalafiory spod folii są na razie niewielkich rozmiarów, jednak oferowane są w małym hurcie w dość atrakcyjnej cenie 2,50 – 3,00 zł/szt. Przy cenach kalafiorów francuskich oscylujących obecnie w granicach 38,00 – 40,00 zł za 6 (6,33 – 6,66 zł/szt.) i 8 sztuk (4,75 – 5,00 zł/szt.) zakup drobniejszych polskich kalafiorów staje się relatywnie bardziej opłacalna, tym bardziej, że polski konsument woli towar krajowy od importowanego.

Jak dotąd kalafiory z krajowych upraw dostępne są w sprzedaży głównie na południu Polski, co jednak przy korzystnej pogodzie szybko może ulec zmianie. Na eksport tego typu towar jest jeszcze niewystarczający wielkościowo dlatego całość zbiorów na razie trafia na rynek lokalny.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE