Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Kapusta pekińska – kontynuacja trendu?

2020-10-30 08:00

Takich cen kapusty pekińskiej nie było od dawna. I to mimo faktu, że na polskim rynku hurtowym październik przyniósł poważną przecenę tej pozycji. W pierwszej dekadzie kończącego się właśnie miesiąca średnia cena sprzedażowa w dużym hurcie spadła o prawie 27 procent, a więc o ponad jedną czwartą.

 

Na wykresie widać, że pomimo tego ceny „pekinki” w dużym hurcie utrzymały się powyżej poziomów  z ostatnich dwunastu lat! Obecnie ceny sprzedażowe w handlu wielko hurtowym są w przedziale 1,40-1,80 zł/kg, zależnie od kalibru, jakości i wielkości transakcji. Po krótkim odbiciu w górę między 19 października ostatnio znów ceny „pekiny” spadały. O kolejną jedną piątą, ale wciąż pozostają rekordowo wysokie jak na tę fazę sezonu.

Pytanie czy trend zniżkowy się utrzyma i cena średnia zejdzie poniżej 1,50 zł/kg, jak to zwykle bywa w listopadzie? Do tej pory widzieliśmy sezon z ograniczoną podażą ładnej kapusty, ale ostatnimi czasy podaż rosła. Teraz ofert sprzedaży jest bardzo dużo, a zainteresowanie jakby osłabło. Mimo że jakość kapusty jest generalnie dobra. Główki są odpowiednio wyrośnięte i zielone. Zatem dalsza przecena wydaje się bardzo prawdopodobna. Możemy mieć w tym zakresie sezon podobny do poprzedniego 2019/2020.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE