Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kapusta czerwona lepiej niż biała

2014-01-09 09:00

Oczywiście mogłoby być znacznie lepiej. Ale przyznać trzeba, że jak na obecne warunki panujące na krajowym rynku hurtowym, to czerwona kapusta i tak nieźle sobie radzi.

Może popyt nie jest najwyższy, jednak prezentuje się lepiej niż zapotrzebowanie na kapustę białą czy nawet włoską. To, że zamiast zimy mamy wiosnę nie wpłynęło tak destrukcyjnie na ceny czerwonej kapusty.

Obecnie w dużym hurcie sprzedaje się ją po 1,00 – 1,20 zł/kg. Ceny skupu są na poziomie 0,80 – 1,00 zł/kg zależnie od rejonu kraju. Taniej jest na południu Polski, gdzie jakość jest słabsza., co jest konsekwencją niekorzystnych warunków agrometeorologicznych w czasie wegetacji kapusty.

Ceny są wyższe niż rok temu i to dwa razy wyższe, Nie mówiąc już o początku stycznie 2011, gdy kapusta czerwona ze średnią ceną 0,33 zł/kg była tańsza nawet od kapusty białej. Jednak wiele wskazuje na to, że obecny poziom raczej nie zmieni się prędko w górę. Chyba, żeby przyszły syberyjskie mrozy, co wpłynie na koszty przygotowania towaru i koszty transportu. Jaśniejszy obraz sytuacji uzyskamy w następnym tygodniu, gdy rynek hurtowy świeżych warzyw całkowicie już wyjdzie z okresu świątecznego.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE